Za nami decydujące starcie gwarantujące awans Polaków na Igrzyska Olimpijskie. Biało – Czerwoni już w trakcie meczu, wygrywając drugiego seta ze Słowenią, zapewnili sobie bezpośredni lot do Tokio. Poniżej prezentujemy statystyki ostatniego meczu w Gdańsku.

Polacy w dzisiejszym meczu – w ataku – zdobyli 41 punktów. Reprezentacja Słowenii była zdecydowanie lepsza w tym elemencie zdobywając aż 59 punktów. Blok był również ważną częścią podczas tego pojedynku, nasi reprezentanci przewyższyli podopiecznych Alberto Giulianiego tylko o jeden punktowy blok, poziom w tym aspekcie był niesamowicie wyrównany. Reprezentacji Polski udało się uzyskać 11 punktów. Obie drużyny nie ustrzegły się błędów. W sumie popełniono ich 55, z czego aż 33 ze strony Biało – Czerwonych.

Najlepiej punktującymi zawodnikami na boisku byli Klemen Cebulj który wykonał 37 ataków i zdobył 18 punktów, Toncek Stern atakował 25 razy, z czego skutecznie 11. U reprezentantów Słowenii wyróżnił się też Alen Pajnek który na 12 prób zanotował 8 punktów. Z kolei wśród naszych reprezentantów najlepiej punktował Mateusz Bieniek który na 8 ataków zdobył aż 7 punktów co daje prawie 100% skuteczności.

Zagrywka była również ważnym elementem, który dobrze funkcjonował w starciu ze Słowenią. Najlepiej w polskiej drużynie znowu zaprezentował się Mateusz Bieniek który zdobył trzy punktowe serwisy a cała drużyna zdobyła ich 11. Dla porównania, przeciwnicy zdobyli w tym elemencie 3 punkty, czyli tyle co nasz środkowy.

W całym spotkaniu Polacy zdobyli 96 punktów a reprezentacja Słowenii – 92.

źródło: FIVB

photo: Krawczyk.photo