Przedstawiamy zapis konferencji prasowej, która odbyła się po półfinałowym spotkaniu pomiędzy Francją, a Argentyną. Zapraszamy!

Javier Filardi, kapitan Argentyny: Gratulacje Francji ducha zespołu i zwycięstwa! Argentyna musi nadal pracować nad lepszą grę, więc następnym razem nie przegapimy szansy, aby grać w finale.

Benjamin Toniutti, kapitan Francji: Wiemy, co jest potrzebne, aby się zmobilizować, aby przetrwać z Argentyną. Wiedzieliśmy, że musimy dobrze zagrywać aby osiągnąć dobry wyniku. Nagle nasz blok zaczął pracować dobrze i wygraliśmy. Najtrudniejszą rzeczą jest teraz zapomnieć o tym mecz i skoncentrować na jutrze.

Javier Velasco, trener Argentyny: Dzisiaj była wielka różnica między tymi dwoma zespołami. Francja dała nam lekcję, jak grać w siatkówkę. Robili wszystko co mogli, my nie zrobiliśmy nic. Ich serwis był dobry, ale jest to tylko jeden z elementów. Szybki atak działa dobrze, system obrony-bloku też. Argentyna ma się dalej rozwijać, aby przejść do poziomu Francji. Najważniejsza jest zmiana mentalności. Zrobiliśmy kilka kroków i mamy dużo więcej do zrobienia.

Laurent Tillie, trener Francji: Nie jesteśmy dobrzy w blokowaniu, więc staraliśmy się dotknąć każdą piłkę, aby dać naszej obronie możliwość jej podbicia. Mamy fantastycznego Antonin Rouzier – serwis i atak na najwyższym poziomie, Benjamin Toniutti –świetnie rozgrywa piłki. Jutro będzie zupełnie inny mecz, musimy się do niego na nowo przygotować.

Jenia Grebennikov, libero Francji: Mamy mocny seriws i naprawdę dobry blok, wszystko nam dzisiaj  wychodziło. Jutro musimy się koncentrować na przyjęciu, ponieważ Bułgaria serwuje bardzo dobrze. Nikolay Nikolov serwował naprawdę dobrze dzisiaj i mamy nadzieję, że jutro tak nie będzie.