Katarzyna Zaroślińska przedłużyła umowę z wicemistrzyniami Polski i w najbliższym sezonie będzie reprezentowała ich barwy.
img_38

Ten sezon w PGE Atomie był dla mnie bardzo dobry, więc cieszę się, że tu zostaję. Rozwinęłam się tutaj jako zawodniczka i miałam okazję pracować z naprawdę świetnymi ludźmi. Trener do tej pory bardzo wiele mnie nauczył, więc mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie pójdziemy razem z drużyną po kolejne sukcesy – mówi popularna „Smoku”.

W sezonie 2014/2015 Zaroślińska 9-krotnie otrzymywała statuetki MVP. Była też wiodącą postacią w meczach Pucharu CEV i Pucharu Polski.

Przed sezonem wiele osób mówiło, że Kasia jest dobrą zawodniczką, ale że nie jest w stanie unieść ciężaru niektórych spotkań. Tymczasem ten sezon jak żaden inny pokazuje, jak bardzo dojrzała ona mentalnie do roli punktującej liderki. Przez większą część sezonu była już niezawodną „killerką”, a jej znakomity rezultat punktowy na koniec sezonu jest tego najlepszym dowodem. Dlatego cieszymy się, że została w naszym zespole – mówi Katarzyna Wirkowska, rzecznik prasowy PGE Atomu Trefla Sopot.

Po zakończeniu sezonu siatkarki PGE Atomu Trefla miały kilka dni wolnego, ale już w niedzielę, 17 maja, zameldowały się w Warszawie na badaniach kadrowych. Wśród reprezentantek kraju jest właśnie m.in. Zaroślińska, która od 12 czerwca razem z resztą biało-czerwonych mierzyć się będzie podczas Igrzysk Europejskich w Baku z reprezentacjami Azerbejdżanu, Belgii, Rumunii, Turcji i Włoch. Z „polskiej” grupy do ćwierćfinału awansują cztery najlepsze drużyny. W drugim zestawieniu rywalizować będą Bułgaria, Chorwacja, Holandia, Niemcy, Rosja oraz Serbia.