20 – letni  środkowy jest wychowankiem gdańskiego klubu, z którym jest związany od 2008 roku. W przyszłym sezonie Karol Behrendt zagra w pierwszym zespole.

 

Karol Behrendt urodził się w 1995 roku w Chojnicach. Mierzący 197 cm środkowy od początku swojej przygody z siatkówką związany jest z Treflem Gdańsk. Reprezentował klub w kategorii młodzika, kadeta i juniora. Od sezonu 2011/2012 występował także w Młodej Lidze. Był podstawowym graczem LOTOSU Trefla w sezonie 2012/2013, kiedy gdańszczanie triumfowali w tych rozgrywkach, oraz rok później, kiedy sięgnęli po brązowy medal.

– Gdańsk jest moim miejscem na ziemi. Czuję się tu dobrze, mam tu rodzinę, przyjaciół, dziewczynę. Zawsze chciałem grać w PlusLidze w barwach LOTOSU Trefla i teraz jestem bliski spełnienia swojego marzenia. Mam nadzieję, że dzięki ciężkiej pracy pod okiem trenera Andrei Anastasiego będę stawał się coraz lepszym siatkarzem i w przyszłości wywalczę sobie miejsce w pierwszym składzie –  zapowiada gracz.

Sezon 2014/2015 młody środkowy spędził na zasadzie wypożyczenia w pierwszoligowym Kęczaninie Kęty. Przez całe rozgrywki Behrendt był podstawowym graczem tego zespołu, dzięki czemu mógł nabrać doświadczenia. Teraz, po roku przerwy, wraca do Gdańska, by występować w PlusLidze, podobnie jak wcześniej uczynili inni gracze pierwszego zespołu – Artur Ratajczak czy Damian Schulz.Kontrakt młodego środkowego obowiązuje do końca sezonu 2016/2017.