Rada Federacji mianowała Gianlorenzo Blengini nowym trenerem Włoskiej kadry narodowej mężczyzn po rezygnacji Mauro Berruto. Po wnikliwej analizie technik szkoleniowych Blengini został uznany za najlepszy wybór dla Azzurich.

Blengini zaczyna swoją przygodę z kadrą już w poniedziałek, kiedy rozpocznie się zgrupowanie kadry w Cavalese. Zadaniem Gianlorenzo Blenginiego będzie poprowadzenie Włoch po triumf w Pucharze Świata, turnieju, który jest pierwszą kwalifikacją na Igrzyska Olimpijskie w Rio w 2016 roku, a także w Mistrzostwach Europy we Włoszech i Bułgarii (9-18 października).

Rada Federacji chciała wyrazić swoje podziękowania dla pracy wykonanej w ostatnich latach przez Mauro Berruto. Prace oprócz wyników stanowią gruntowną reorganizację młodzieży.

Nowy trener reprezentacji Włoch swoją funkcję będzie łączył z pracą w klubie. Zarówno przedstawiciele włoskiej Federacji jak i władze Lube Banca Marche Civitanova nie widzieli przeszkód, aby związany z klubem szkoleniowiec objął funkcję trenera reprezentacji.