Gdański klub podpisał kontrakt z  22-letnim przyjmującym Sławomirem Zemlikiem. 

 Sławomir Zemlik mierzy 200 cm i od 5 lat związany jest z gdańskim klubem, grając w Młodej Lidze. Zemlik zadebiutował w PlusLidze już w sezonie 2013/2014. Zagrał wtedy w 2 meczach. Przed rokiem został wypożyczony do austriackiego klubu Posojilnica Aich/Dob. W miejscowych rozgrywkach zanotował udany start, notując średnio 6,67 punktu w każdym meczu. Zadebiutował również w Lidze Mistrzów, w której pojawiał się na parkiecie w spotkaniach z niemieckim VfB Friedrichshafen oraz późniejszym triumfatorem rozgrywek, rosyjskim Zenitem Kazań. Po zmianie trenera w austriackim klubie zabrakło dla niego miejsca w składzie, wrócił więc do Gdańska. Od lutego trenował pod okiem Andrei Anastasiego razem z pierwszą drużyną LOTOSU Trefla. Występował również w Młodej Lidze.

– Konsekwentnie zamierzamy trzymać się naszej filozofii budowy zespołu w oparciu o graczy doświadczonych i wychowanków. Dzięki wieloletniej pracy z młodzieżą możemy sobie pozwolić na komfort uzupełniania składu wartościowymi siatkarzami pochodzącymi z regionu i od lat związanymi z naszym klubem. Sławek od kilku sezonów wyróżniał się w grupach młodzieżowych i regularnie trenował z pierwszym zespołem, również pod okiem trenera Anastasiego. W pierwszej drużynie LOTOSU Trefla ponownie grać więc będzie aż sześciu zawodników wyszkolonych w naszych strukturach, co jest dla nas niezwykle ważne – podkreśla Piotr Należyty, prezes LOTOSU Trefla.

Zemlik z gdańskim klubem związany jest kontraktem obowiązującym do końca sezonu 2015/2016. O miejsce na przyjęciu powalczy z Mateuszem Miką, Sebastianem Schwarzem oraz Miłoszem Hebdą.

– Jestem w tym klubie od pięciu lat i cieszę się, że wreszcie otrzymam prawdziwą szansę w pierwszym zespole. Zależało mi na tym, by zostać w Gdańsku, bo jestem już mocno związany z tym miastem. Chcę poczynić dalszy siatkarski postęp i otrzymać jak najwięcej okazji do pokazania swoich umiejętności – deklaruje Zemlik.