Aktualne wicemistrzynie Polski okazały się najlepsze w tegorocznej edycji Pucharu Polski Kobiet. W decydującym starciu bardzo pewnie pokonały drużynę ŁKS-u, nie oddając im żadnego seta.

ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 0:3 (20:25, 17:25, 20:25)

Obie drużyny bardzo skoncentrowane weszły w dzisiejszy mecz. Początek dzisiejszego starcia nieco skuteczniejsze w grze na skrzydłach okazały się siatkarki ŁKS-u. Im dłużej trwała ta partia tym pewniej zaczęły sobie poczynać wicemistrzynie Polski, które w środkowej fazie seta miały już sześć punktów przewagi (11:17). W tej fazie seta dużą skutecznością i odwagą w grze na siatce zaprezentowała się Julia Twardowska. W drugiej połowie aktualne wiceliderki tabeli LSK m.in. skuteczną grą blokiem nieco nadrobiły straty (16:20). okazały się one jednak zbyt duże i to Budowlane przybliżyły się do triumfu w Pucharze Polski (20:25).

Drugą partię przy zagrywce Kai Grobelnej trochę lepiej rozpoczęły triumfatorki poprzedniego seta (2:5). Przewaga nie utrzymała się jednak długo, bardzo szybko mieliśmy już remis po 7. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza nie zamierzały jednak dać za wygraną. Dobra gra w ataku i skuteczne bloki pozwoliły im odskoczyć na trzy oczka (8:11). podobnie jak w poprzednim secie w miarę zbliżania się do zakończenia tej partii przewaga Budowlanych stawała się coraz bardziej widoczna. Dowiozły ją do samego końca pewnie wygrywając drugiego seta 17:25. Bardzo dużą skutecznością popisała się również atakująca wicemistrzyń Polski Kaja Grobelna, która dobrą zagrywką i mocnymi atakami skutecznie utrudniała rywalkom grę…

Od początku trzeciej odsłony Budowlane wyraźnie pokazywały, że są na fali. Od samego początku kąsały swoje rywalki mocnymi zagrywkami oraz atakami. Do tego dochodziły skuteczne bloki. Przez pewien fragment seta skuteczność Budowlanych nieco spadła, wykorzystały to rywalki, które doprowadziły do wyrównania po 16! W decydujących momentach Budowlane jednak zdołały jeszcze się zmobilizować i wygrać tego seta 20:25 i całe spotkanie 0:3!!!

ŁKS Commercecon Łódź: Kwiatkowska Ewa (3), Bidias Regiane (10), Mras Dominika, McClendon Deja (3), Kowalińska Izabela (17), Strasz Krystyna (L), Efimienko-Młotkowska Zuzanna (7) oraz Sielicka Katarzyna (3)

Grot Budowlani Łódź: Polańska Gabriela (11), Kąkolewska Agnieszka (9), Twardowska Julia (9), Grobelna Kaja (20), Vincourova Pavla (4),  Witkowska Agata (L), Grajber Martyna (7) oraz Polak Ewelina (1), Muszyńska Adrianna,