W drugim półfinale rozgrywanym w TAURON ARENIE w Krakowie mierzyły się ze sobą reprezentacje Rosji i Belgii. Ekipa Sbornej nie dała najmniejszych szans podopiecznym Heynena i to ona jutro z Niemcami zagra w finale, a Belgowie z Serbią w meczu o brąz.

Rosja zaczęła z wysokiego „C”, 4:0. Belgowie wyraźnie w tym secie nie potrafili odnaleźć swojego rytmu gry, jakby jeszcze nie zaaklimatyzowali się w nowej dla siebie hali. Rosjanie mieli tę przewagę, że od początku LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 grają w TAURON ARENIE w Krakowie. Ta partia to zdecydowana dominacja podopiecznych Shliapnikova w każdym elemencie. Od początku budowali sobie oni przewagę, którą tylko powiększali. Na pierwszej przerwie technicznej Sborna prowadziła sześcioma punktami, 8:2. W dalszej części seta konsekwentnie dążyła do pogrążenia rywali, którzy nie potrafili znaleźć recepty na ich grę. Przed przerwą techniczną na tablicy widniał wynik 16:9. Tak duża różnica uległa jeszcze zwiększeniu i ostatecznie Rosjanie wygrali, mając o 11 punktów więcej od rywali, 25:14

Drugi set rozpoczął się spokojnie, drużyny grały punkt za punkt, 3:2. Na pierwszej przerwie technicznej Rosja prowadziła różnicą tylko dwóch punktów, 8:6. Belgowie zdołali zapomnieć o „laniu” z poprzedniej partii i starali się nawiązywać walkę z przeciwnikami. Od stanu 12:10 po raz kolejny Rosjanie włączyli drugi bieg i przy wyniku 15:10 o czas poprosił Vital Heynen. Na drugiej przerwie technicznej przewaga wzrosła do 6 punktów, 16:10. Potem Belgowie próbowali jeszcze gonić rywala, ale różnica była za duża, 19:14. Sborna umiejętnie wykorzystywała każdy błąd przeciwnika i ostatecznie wygrała drugą partię, 25:17.

Trzeci set rozpoczął się podobnie jak pierwszy. Rosja od początku dominowała na boisku, 5:2. Na pierwszej przerwie technicznej Belgowie przegrywali już sześcioma punktami, 8:2. Rosjanie ani na chwilę nie stracili kontroli nad tym meczem, pewnie zmierzali po zwycięstwo, 16:10. Ich przewaga rosła z każdą piłką, 20:11. Van Walle przy stanie 22:12 zdobył dwa asy z rzędy. O czas poprosił trener Shliapnikov. Rosja pewnie wygrała ten set i całe spotkanie, meldując się w finale!

 

TAURON ARENA KRAKÓW – 02.09.2017 – godz. 20.30

Rosja – Belgia 3:0 (25:14, 25:17, 25:17)

Składy zespołów:

Rosja: Vlasov Ilia, Volvich Artem, Grankin Sergey (k), Volkov Dmitrii, Berezhko Yury, Mikhailov Maxim, Martynyuk Roman (l) oraz Zhigalov Maksim, Kliuka Egor, Golubev Valentin (l)

Belgia: Van den Dries Bram, Deroo Sam (k), Verhees Pieter, Van De Voorde Simon, Valkiers Matthias, Rousseaux Tomas, Stuer Lowie (l) oraz Ribbens Jelle, Van Walle Gert

inf.własna

FOT. FIVB