#EuroVolleyM2017: Półfinały: Dominacja Rosji!

W drugim półfinale rozgrywanym w TAURON ARENIE w Krakowie mierzyły się ze sobą reprezentacje Rosji i Belgii. Ekipa Sbornej nie dała najmniejszych szans podopiecznym Heynena i to ona jutro z Niemcami zagra w finale, a Belgowie z Serbią w meczu o brąz.

Rosja zaczęła z wysokiego “C”, 4:0. Belgowie wyraźnie w tym secie nie potrafili odnaleźć swojego rytmu gry, jakby jeszcze nie zaaklimatyzowali się w nowej dla siebie hali. Rosjanie mieli tę przewagę, że od początku LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 grają w TAURON ARENIE w Krakowie. Ta partia to zdecydowana dominacja podopiecznych Shliapnikova w każdym elemencie. Od początku budowali sobie oni przewagę, którą tylko powiększali. Na pierwszej przerwie technicznej Sborna prowadziła sześcioma punktami, 8:2. W dalszej części seta konsekwentnie dążyła do pogrążenia rywali, którzy nie potrafili znaleźć recepty na ich grę. Przed przerwą techniczną na tablicy widniał wynik 16:9. Tak duża różnica uległa jeszcze zwiększeniu i ostatecznie Rosjanie wygrali, mając o 11 punktów więcej od rywali, 25:14

Drugi set rozpoczął się spokojnie, drużyny grały punkt za punkt, 3:2. Na pierwszej przerwie technicznej Rosja prowadziła różnicą tylko dwóch punktów, 8:6. Belgowie zdołali zapomnieć o “laniu” z poprzedniej partii i starali się nawiązywać walkę z przeciwnikami. Od stanu 12:10 po raz kolejny Rosjanie włączyli drugi bieg i przy wyniku 15:10 o czas poprosił Vital Heynen. Na drugiej przerwie technicznej przewaga wzrosła do 6 punktów, 16:10. Potem Belgowie próbowali jeszcze gonić rywala, ale różnica była za duża, 19:14. Sborna umiejętnie wykorzystywała każdy błąd przeciwnika i ostatecznie wygrała drugą partię, 25:17.

Trzeci set rozpoczął się podobnie jak pierwszy. Rosja od początku dominowała na boisku, 5:2. Na pierwszej przerwie technicznej Belgowie przegrywali już sześcioma punktami, 8:2. Rosjanie ani na chwilę nie stracili kontroli nad tym meczem, pewnie zmierzali po zwycięstwo, 16:10. Ich przewaga rosła z każdą piłką, 20:11. Van Walle przy stanie 22:12 zdobył dwa asy z rzędy. O czas poprosił trener Shliapnikov. Rosja pewnie wygrała ten set i całe spotkanie, meldując się w finale!

 

TAURON ARENA KRAKÓW – 02.09.2017 – godz. 20.30

Rosja – Belgia 3:0 (25:14, 25:17, 25:17)

Składy zespołów:

Rosja: Vlasov Ilia, Volvich Artem, Grankin Sergey (k), Volkov Dmitrii, Berezhko Yury, Mikhailov Maxim, Martynyuk Roman (l) oraz Zhigalov Maksim, Kliuka Egor, Golubev Valentin (l)

Belgia: Van den Dries Bram, Deroo Sam (k), Verhees Pieter, Van De Voorde Simon, Valkiers Matthias, Rousseaux Tomas, Stuer Lowie (l) oraz Ribbens Jelle, Van Walle Gert

inf.własna

FOT. FIVB

Facebook Comments