W najbliższy czwartek w Wiedniu odbędzie się coroczna Europejska Gala Siatkówki, a podczas niej długo oczekiwane losowanie do kolejnej edycji siatkarskiej Ligi Mistrzów. Gala rozpocznie się o godzinie 20.15 czasu środkowoeuropejskiego i będzie transmitowana na żywo na kanale ORF Sport+ oraz przez serwis internetowy LAOLA1.tv.

cev.lu

28 męskich i 24 żeńskie drużyn biorących udział w rozgrywkach będzie rozmieszczone z uwzględnieniem pozycji poszczególnych narodowych federacji w ostatniej Europejskiej Liście Rankingowej. Zespoły będą rozstawiane poczynając od drużyn z najniżej ulokowanych federacji. Drużyny z tego samego państwa nie mogą być umieszczone w tej samej grupie wstępnej, reguła ta nie dotyczy zespołów, które otrzymały „dziką kartę” na udział w siatkarskiej Lidze Mistrzów 2016.

Kolejna edycja Ligi Mistrzów rozpocznie się odpowiednio 27 października wśród kobiet i 3 listopada wśród mężczyzn. Pod koniec stycznia poznamy uczestników rundy finałowej. Final Four jest zaplanowane na 9 – 10 kwitnia w rozgrywkach kobiecych i 16 – 17 kwietnia dla rozgrywek mężczyzn.

Jestem zadowolony, że po raz kolejny nasza siatkarska rodzina zgromadzi się wspólnie we Wiedniu, sercu Europy i po raz drugi będziemy mogli podziwiać wspaniałe dekoracje i prawdziwie cesarską scenę w Hofburgu. Nie mogliśmy prosić o lepsze miejsce do świętowania osiągnięć w naszym sporcie. – przyznał André Meyer. – Po raz kolejny gala będzie połączona z losowaniem grup do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Wiem, że drużyny uczestniczące z niecierpliwością oczekują, aby poznać swoich grupowych rywali.