Puchar CEV

Puchar CEV: Olsztynianie awansowali do kolejnej rundy

Indykpol AZS Olsztyn pierwszy mecz z PAOK Thessaloniki wygrał za trzy punkty. Aby awansować do kolejnej rundy Pucharu CEV podopieczni Roberto Santilliego w meczu rewanżowym  musieli wygrać tylko dwa sety. To zadanie wykonali w stu procentach, choć rywale postawili twarde warunki i mecz zakończył się w tiebreaku na korzyść gospodarzy.

[ Read More ]

Puchar CEV: Świetna inauguracja Indykpolu

Indykpol AZS Olsztyn zanotował bardzo udany powrót na europejskie parkiety. W pierwszym meczu 1/32 finału Pucharu CEV Akademicy przed własną publicznością pewnie pokonali Hurrikaani Loimaa. Podopieczni Roberto Santilliego od początku do końca spotkania ze spokojem kontrolowali sytuację i nie pozostawili rywalom z Finlandii żadnych złudzeń. Olsztynianie bawili się grą, a odniesienie zwycięstwa w trzech setach

Europejskie Puchary: Polskie zespoły poznały rywali

Wczoraj w Luksemburgu odbyło się losowanie pierwszych rund Pucharu CEV i Challenge, a także kwalifikacji do Ligi Mistrzów i Mistrzyń. Rywali poznały dwa polskie zespoły – Indykpol AZS Olsztyn i Grot Budowlani Łódź. Po dziesięciu latach na europejski szlak wraca Indykpol AZS Olsztyn. Akademicy udział w Pucharze CEV rozpoczną od 1/32 finału, gdzie zmierzą się

Puchar CEV: Ziraat zdeklasowany w Biełgorodzie

Prawdziwym nokautem zakończył się pierwszy finałowy mecz Pucharu CEV. W Biełgorodzie miejscowe Belogorie bez najmniejszych problemów w 68 minut rozbiło Ziraat Bankasi Ankara. Turcy w żadnej z partii nie mieli absolutnie nic do powiedzenia, o czym najlepiej świadczy fakt, że ani razu nie przekroczyli granicy piętnastu punktów. Rewanżowe spotkanie odbędzie się za tydzień w Ankarze.

Puchar CEV: Finał nie dla Asseco Resovii

W drugim meczu półfinałowym Asseco Resovia Rzeszów ponownie przegrała w trzech setach. Podopieczni Andrzeja Kowala zagrali nieco lepiej, ale to i tak nie wystarczyło na pokonanie rosyjskiego zespołu czy wygranie chociażby seta. Belogorie Belgorod zagra w finale, a ich przeciwnikiem będzie Ziraat Bankasi Ankara.

Puchar CEV: Ziraat przegrywa, ale melduje się w finale

Bardzo dramatyczny mecz obejrzeli kibice w Ankarze, gdzie Ziraat Bankasi podejmował Calzedonię Verona. Było to rewanżowe spotkanie półfinałowe Pucharu CEV, a gospodarzom do awansu wystarczały dwa sety. Przy stanie 1:2 oglądaliśmy zaciętą końcówkę, którą na swoją korzyść rozstrzygnął zespół Dawida Konarskiego i Bartosza Kurka, dzięki czemu to oni wypracowali sobie miejsce w finale. Tam zmierzą

Puchar CEV: Zespół Kurka i Konarskiego bliżej finału

W pierwszym półfinałowym meczu Pucharu CEV Ziraat Bankasi Ankara niespodziewanie pokonał na wyjeździe Calzedonię Verona. Spotkanie lepiej rozpoczęli podopieczni Nikoli Grbicia, którzy bez większych problemów wygrali premierową odsłonę 25:18. Później jednak do głosu zaczął dochodzić turecki zespół, który z czasem coraz bardziej przejmował inicjatywę. Ekipa z Ankary stale poprawiała swoją grę i ostatecznie ograła werończyków

Puchar CEV: Rzeszowianie bez szans w Biełgorodzie

Asseco Resovia Rzeszów poniosła dziś pierwszą porażkę w obecnej edycji Pucharu CEV. W wyjazdowym spotkaniu półfinałowym za silni dla osłabionych kadrowo rzeszowian okazali się siatkarze Belogorie Belgorod. Ekipa z Podkarpacia nie posiadała dziś żadnych argumentów, by przeciwstawić się Rosjanom, w których szeregach zabrakło dziś kontuzjowanego Georga Grozera. Podopieczni Andrzeja Kowala w żadnej z partii nie zdołali