Przed rozpoczęciem sezonu nikt chyba nie zakładał, że w końcowej fazie drużyna z Lubina będzie tak blisko szansy walki o medale. Do najlepszej czwórki PlusLigi nie awansowali, ale zajęli bardzo dobre, piąte miejsce.

Piąte miejsce jest dla nas dobrą lokatą. Niemniej jednak były apetyty na pierwszą czwórkę. Tabela zresztą i nasze wyniki również pokazują, jak niewiele nam do tej pierwszej czwórki zabrakło– powiedział Łukasz Kaczmarek. Dla drużyny Cuprum Lubin był to drugi sezon w najwyższych rozgrywkach w kraju. W premierowej odsłonie zajęli siódmą lokatę.

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że drużyna miała wymienione całe przyjęcie oraz środek. Z klubem pożegnali się: Łukasz Łapczyński, Ivan Borovnjak, Jeroen Trommel, Dmytro Pashytskyy, Marcel Gromadowski, Łukasz Kadziewicz i Paweł Siezieniewski.

Głośnym transferem było przejście Wojciecha Włodarczyka z PGE Skry Bełchatów do Lubina. Przyjmujący regularnie pojawiał się na boisku w wyjściowej szóstce i w całym sezonie zebrał 4 nagrody MVP. Tyle samo razy skręcił kostkę. Od rewanżowego meczu z Asseco Resovią Rzeszów rewelacyjną formę prezentował Robert Taht, który na stałe wszedł do pierwszego składu.

W drużynie z Lubina mocno wyróżniał się Keith Pupart, który zajął ósme miejsce w ogólnej klasyfikacji siatkarzy najlepiej punktujących. Zdobył on w całym sezonie aż 369 punktów. Drugim zawodnikiem, uplasowanym na 21 miejscu jest Wojciech Włodarczyk z dorobkiem 300 punktów. Podobnie wygląda zestawienie najlepiej atakujących zawodników: Pupart na 12 miejscu, a Włodarczyk na 20. Patrząc na blokowanie rywala, najwięcej punktów zdobył Marcin Możdżonek (81 punktów!) i jest wiceliderem tego zestawienia. Za nim na 19 miejscu odnajdujemy Marcusa Boehme (45 punktów). Boehme był najlepszy w zespole, jeśli chodzi o zagrywkę. W tym elemencie zdobył 28 punktów, co dało mu 13 lokatę. Moim zdaniem to właśnie oni- Boehme i Pupart byli najlepszym wzmocnieniem zespołu w tym sezonie.

Cuprum Lubin

Podopieczni trenera Cretu bardzo dobrze radzili sobie, grając w Lubinie. Przed własną publicznością przegrali jedynie trzy spotkania: z PGE Skrą Bełchatów 2:3, BBTS Bielsko-Białą 1:3 i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3. Gorzej szło im zdobywanie punktów na wyjeździe: 5 zwycięstw i 8 porażek. W rywalizacji o piąte miejsce rozegrali dwa spotkania z Cerradem Czarnymi Radom. Pierwsze wygrane na wyjeździe 3:0, a drugie u siebie po tie-breaku, co dało końcową pozycję lepszą o dwa oczka od ubiegłorocznej.

Skład Cuprum Lubin w sezonie 2015/2016

Mateusz Malinowski

Łukasz Kaczmarek

Keith Pupart

Adam Michalski

Paweł Rusek

Maciej Gorzkiewicz

Marcus Bohme

Robert Taht

Dawid Gunia

Marcin Kryś

Wojciech Włodarczyk

Szymon Romać

Marcin Możdżonek

Grzegorz Łomacz

inf. własna/ ks.cuprum.pl