Artur Ratajczak przedłużył umowę z wicemistrzem Polski na kolejne 2 lata. Środkowy jest siódmym zawodnikiem, który przedłużył kontrakt po ostatnim sezonie w gdańskiej drużynie.

Artur Ratajczak mierzy 205 cm i we wrześniu skończy 25 lat. Przygodę z siatkówką rozpoczął w Kani Gostyń, z której trafił do SMS-u Spała. W 2007 roku przywędrował do Gdańska. Barwy Trefla reprezentował w kategoriach kadeta i juniora, a w 2009 roku trafił do kadry pierwszego zespołu, z którym dwa lata później awansował do PlusLigi. Sezon 2012/2013 spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowym Ślepsku Suwałki, a później wrócił do LOTOSU Trefla, by ponownie walczyć o miejsce w składzie. Jego pozycja w drużynie jest coraz silniejsza, a w zakończonych rozgrywkach zdobył swoje pierwsze trofea w seniorskiej karierze – wicemistrzostwo kraju i Puchar Polski.

Po sezonie miałem możliwość odejścia do innych klubów, w których na pewno występowałbym regularnie. Trener Anastasi przekonał mnie jednak, że w przyszłym sezonie mogę otrzymywać więcej szans. Takiemu szkoleniowcowi się nie odmawia, tym bardziej, że czuję, że nasza praca przynosi efekty i stale idę do przodu. Spędziłem w Gdańsku już wiele lat, czuję się bardzo związany z LOTOSEM Treflem i decyzja o odejściu na pewno nie byłaby łatwa. Zawsze marzyłem, by to właśnie w zespole żółto-czarnych wychodzić w pierwszym składzie, dla niego zdobywać punkty i z nim sięgać po trofea, a teraz te marzenia zaczęły się spełniać – podkreślił Ratajczak.