Mistrzowie Świata pewnie zwyciężyli w swoim pierwszym meczu Pucharu Świata 2015. W trzech setach pokonali Tunezję i jutro czeka ich starcie z Rosją.

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski:

Jestem bardzo usatysfakcjonowany tym zwycięstwem i faktem, że zwyciężyliśmy w trzech setach. Graliśmy na poważnie i nie popełniliśmy wielu błędów. Miałem także okazję na zmiany i wypróbowanie wielu zawodników. To było bardzo dobre i jest najlepszym przygotowaniem do meczu z Rosją. Tunezja zagrała całkiem dobrze, ale my graliśmy na poważnie i chcieliśmy wygrać 3:0. Byliśmy przygotowani fizycznie i taktycznie do tego meczu i tych zawodów. Tunezja nie przywykła do gry na tym poziomie, więc w tym sensie to najlepsza okazja do poprawy.

Michał Kubiak, kapitan reprezentacji Polski:

Oczywiście bardzo się cieszymy ze zwycięstwa. Pierwszy mecz w turnieju jest zawsze trudny, ale dzisiaj dla nas nie było tak źle. Nie możemy się doczekać jutrzejszego starcia z Rosją i mamy nadzieję na wygraną. Nie graliśmy dzisiaj naszej najlepszej siatkówki, ale to wystarczyło do zwycięstwa i to wygranej całkiem szybkiej, dzięki czemu nie straciliśmy wiele energii. Potrzebujemy tej energii do utrzymania rytmu podczas tego długiego turnieju; najtrudniejszych zawodów na świecie. Jutro gramy z Rosją. Nie obawiamy się ich i pokonaliśmy ich z pięć czy sześć razy tego lata i chcemy to kontynuować i jutro wygrać.

Fethi Mkaouar, trener reprezentacji Tunezji:

Myślę, że dzisiejszy mecz był dla nas bardzo ciężki – graliśmy z mistrzami świata. chciałem dać tyle szans ile to możliwe wszystkim zawodnikom. Gramy 11 meczów w Pucharze Świata i chciałbym żeby zespół poprawiał się po trochu, mecz po meczu i wiele się nauczył. Tak podeszliśmy do dzisiejszego meczu z Polakami.

Marouen Garci, kapitan reprezentacji Tunezji:

Dzisiaj zagraliśmy z mistrzami świata. Myślę, że walczyliśmy dobrze, ale popełniliśmy zbyt wiele błędów i nie graliśmy dobrze w obronie. Musimy poprawić nasze przyjęcie i popełniać mniej błędów.