Cerrad Czarni Radom już czwarty tydzień przygotowują się do nadchodzącego sezonu ligowego. Dziś przyszedł czas na pierwszy sprawdzian. Zmierzyli się w nim z pierwszoligową  KS Lechią Tomaszów Mazowiecki. Podopieczni Roberta Prygla odnieśli w tym meczu zwycięstwo, pokonując swoich rywali w czterech setach.

Szkoda jednak trochę pierwszego seta. Szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę okoliczności w jakich go przegraliśmy. Proste indywidualne błędy spowodowały, że Lechia wygrała premierową odsłonę. Fajnie wyglądał drugi set, bardzo wysoko wygrany. Trzeci set, także był pod nasze dyktando, a w czwartym nie zabrakło walki do końca. Trener oceni naszą grę, ale na pewno obok błędów nie zabrakło momentami dobrej gry. – powiedział po spotkaniu kapitan Cerrad Czarnych Radom, Wojciech Żaliński.

Z samego meczu trzeba wyciągnąć optymistyczne wnioski, jednak jeżeli chodzi o grę, przeważały w tym spotkaniu nasze indywidualne błędy. Z tym jednak trzeba się zmierzyć. Jest to okres wytężonej pracy, gdzie ta nasza codzienna praca oraz gra, dopiero zaczyna nabierać kształtu. W swoim składzie mamy mieszankę młodych i doświadczonych zawodników. Ważne, że dziś każdy z nas dostał swoją szansę gry. Cieszymy się, że mogliśmy się zaprezentować na tle tak silnego rywala. – powiedział po meczu przyjmujący KS Lechii Tomaszów Mazowiecki, Kamil Gutkowski.

Cerrad Czarni Radom – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (23:25, 25:9, 25:20, 26:24)

Cerrad Czarni Radom: Filip, Droszyński, Żaliński, Fornal, Kwasowski, Rybicki, Ostrowski, Huber, Teryomenko, Wasilewski (L)
KS Lechia Tomaszów Mazowiecki: Musiał, Frąc, Neroj, Gościański, Toma, Miniak, Obermeler, Buniak, Gutkowski, Błoński, Lechowski, Kącki, Janikowski, Ogórek (L)

źródło: Cerrad Czarni Radom