ORLEN Liga: Wyniki 26. kolejki i pary fazy play – off

Zakończyła się właśnie ostatnia kolejka fazy zasadniczej ORLEN Ligi. Poznaliśmy więc wszystkie pary jakie już za kilka dni rozpoczną bój o ostateczne miejsce w ligowej tabeli w sezonie 2016/17. Ogromną niespodzianką ostatnich dni była z całą pewnością porażka aktualnych Mistrzyń Polski ze znacznie niżej klasyfikowanymi sopociankami. Równie dużą niespodziankę sprawiły siatkarki z Rzeszowa, pokonując w trzech setach Impel Wrocław.

Atom Trefl Sopot – Chemik Police

3:2 (25:23, 25:22, 21:25, 17:25, 15:13)

Atom Trefl Sopot: Mielczarek Beata (5), Goliat Karolina (8), Wójcik Alicja (9), Łukasik Justyna (13), Gajewska Natalia (3), Fedusio Monika (14), Kulig Klaudia (L) oraz Łukasik Martyna (7), Szczyrba Daria, Skorupa Małgorzata (1), Damaske Magdalena, Mras Dominika (1)

Chemik Police: Werblińska Anna (15), Zenik Mariola (L), Montano Madelaynne (15), Gajgał-Anioł Katarzyna (9), Bednarek-Kasza Agnieszka (14), Smarzek Malwina (1), Wołosz Joanna (2) oraz Bełcik Izabela (6), Blagojević Jelena (2), Jagieło Aleksandra (8), Zaroślińska Katarzyna (6)

MVP: Justyna Łukasik

Polski Cukier Muszynianka – Enea PTPS Piła

3:1 (25:12, 25:17, 21:25, 25:16)

Polski Cukier Muszynianka: Savić Maja (15), Cikiriz Natasa (17), Sosnowska Justyna (9), Wójcik Aleksandra (5), Medyńska Dorota (L), Wilk Dorota (4), Cvetanovic Marina (25) oraz Grejman Anna, Wawrzyniak Magdalena, Sredić Tanja (1)

Enea PTPS Piła: Austin Alexis (3), Kwiatkowska Anita (2), Ogoms Alicia (1), Babicz Agata (4), Dumancic Beta (12), Szubert Emilia, Markiewicz Alicja (L) oraz Piśla Karolina (1), Kucharska Sylwia (4), Baran Żaneta (11), Kukulska Adrianna (4), Stencel Anna (8), Urban Oliwia (3)

MVP: Marina Cvetanovic

Grot Budowlani Łódź – KS PAŁAC Bydgoszcz

3:0 (25:12, 25:20, 25:17)

Grot Budowlani Łódź: Polańska Gabriela (8), Pycia Sylwia (6), Beier Heike (9), Maj-Erwardt Paulina (L), Grobelna Kaja (5), Vincourova Pavla (3), Grajber Martyna (11) oraz Dreczka Simona, Strózik Natalia (2), Tobiasz Ewelina (1), Twardowska Julia (11)

KS PAŁAC Bydgoszcz: Misiuna Natalia (5), Krawulska Natalia (11), Krzywicka Ewelina (6), Nowakowska Pola (L), Kuligowska Joanna (3), Śmieszek Małgorzata (5), Pleśnierowicz Marlena (2) oraz Portalska Karolina (L), Bałdyga Paulina (1), Fojucik Weronika (3)

MVP: Martyna Grajber

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Legionovia Legionowo

3:1 (19:25, 25:21, 25:20, 25:17)

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Horka Helena (13), Dziękiewicz Eleonora (9), Paszek Daria (11), Weiss Kathleen (1), Kaliszuk Tamara, Drabek Kinga (L), Sikorska Aleksandra (14) oraz Cabrera Noris, Ciesiulewicz Marta (16), Lemańczyk Izabela (L), Castiglione Yael (3)

Legionovia Legionowo: Mikołajewska Ewelina (9), Chojnacka Iga (6), Grabka Alicja (2), Bociek Monika (10), Adamek Adriana (L), Alagierska Klaudia (6), Bączyńska Anna (17)

MVP: Marta Ciesiulewicz

Developres SkyRes Rzeszów – Impel Wrocław

3:0 (25:22, 25:23, 25:22)

Developres SkyRes Rzeszów: Kamenova Kremena (8), Żabińska Katarzyna (1), Kaczmar Anna (4), Helić Adela (21), Mróz Katarzyna (10), Kaczorowska Klaudia (12), Borek Lucyna (L) oraz Hawryła Magdalena, Szczygieł Karolina, Flakus Patrycja (1), Paskova Miroslava

Impel Wrocław: Kossanyiova Andrea (7), Ptak Monika (7), Konieczna Katarzyna (7), Kąkolewska Agnieszka (9), Hancock Micha (3), Stenzel Maria (L), Courtney Megan (10) oraz Cembrzyńska Barbara (1), Kaczor Joanna (3), Bałucka Izabela (2), Wysocka Adrianna (1), Stasiak Magdalena (L)

MVP: Adela Helić

Giacomini Budowlani Toruń – KSZO OSTROWIEC

3:2 (20:25, 21:25, 25:19, 25:16, 15:8)

Giacomini Budowlani Toruń: Wojcieska Sylwia (7), Lewandowska Anna (2), Paulava Marina (12), Polak Patrycja (19), Wójcik Marta (7), Pavan Rebbeca (22), Martinez Franchi Morena (L) oraz Jasińska Gabriela, Ryznar Ewelina (4), Nowak Agata

KSZO OSTROWIEC: Brzóska Roksana (8), Polak Ewelina (6), Stroiwąs Paulina (10), Ściurka Dorota (15), Kapturska Joanna (11), Pauliukouskaya Volha (L), Piotrowska Julia (6) oraz Szpak Paulina, Szałankiewicz Katarzyna (5), Thaka Sava (1), Jocić Aleksandra (5)

MVP: Marta Wójcik

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź

3:0 (25:16, 25:15, 25:18)

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała: Perlińska Natalia (4), Wojtowicz Mariola (L), Wańczyk Aleksandra (2), Pencova Jaroslava (9), Skrzypkowska Natalia (10), Gryka Magdalena (6), Mucha Emilia (11) oraz Staniucha-Szczurek Joanna, Mikyskova Sona (8), Moskwa Kornelia, Wilczek Aneta (L)

ŁKS Commercecon Łódź: Szyjka Izabella (L), Kwiatkowska Ewa (4), Osadchuk Katarina (5), Rafałko Julita (4), Sielicka Katarzyna (5), Tomczyk Patrycja (3), Wołoszyn Agnieszka (9) oraz Bryda Katarzyna

MVP: Natalia Skrzypkowska

Tabela po fazie zasadniczej prezentuje się następująco:

Pary w fazie play-off *:

Runda I:

Półfinały:
A) Developres SkyRes Rzeszów – Chemik Police
B) Grot Budowlani Łódź – Impel Wrocław

Runda II:

Mecze o 5 miejsce
ŁKS Commercecon Łódź – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza

Mecze o 7 miejsce
Giacomini Budowlani Toruń – BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała

Mecze o 9 miejsce
Atom Trefl Sopot – Polski Cukier Muszynianka

Mecze o 11 miejsce
KS PAŁAC Bydgoszcz – Enea PTPS Piła

Mecze o 13 miejsce
Legionovia Legionowo – KSZO OSTROWIEC

* – w każdym przypadku o zwycięstwach będą decydowały dwumecze (mecz i rewanż). W przypadku remisów rozegrany zostanie złoty set.

źródło: orlenliga.pl

Facebook Comments