Wczorajszym zwycięstwem nad Stanami Zjednoczonymi 3:2 reprezentacja Polski zapewniła sobie udział w turnieju finałowym Ligi Światowej. Co po spotkaniu powiedzieli kapitanowie i trenerzy obu zespołów? Zapraszamy do zapoznania się z zapisem konferencji prasowej.

David Lee (kapitan reprezentacji USA):

Gratuluję Polsce awansu do Rio. Jesteśmy zasmuceni tą porażką. Myślę, że przegrana wynika z ilości naszych błędów w zagrywce.

Michał Kubiak (kapitan reprezentacji Polski):

Jedziemy do Rio, a to był nasz cel przed rozpoczęciem Ligi Światowej. Jesteśmy dumni z tego, że udało się wyjść z tak trudnej grupy. Jutrzejszy mecz dla nas będzie swojego rodzaju sprawdzaniem. Chcemy go wygrać za wszelka cenę i zostać na pierwszym miejscu. Wiem, że to nie będzie miało znaczenia w Rio, ale chcemy to zrobić dla własnej satysfakcji i satysfakcji kibiców.

John Speraw (trener reprezentacji USA):

Zaczęliśmy mecz bardzo dobrze. Zagraliśmy dobry pierwszy set i myślę, że zagraliśmy dobrze większą część trzeciego seta. Dobrze też radziliśmy sobie w czwartej partii.  Uważam jednak, że nie graliśmy za często konsekwentnie i nawet jeśli mieliśmy dobre przyjęcie, to nie mogliśmy grać tak dobrze, jak pokazywaliśmy w całej Lidze Światowej.

Stefan Antiga (trener reprezentacji Polski):

Jestem bardzo zadowolony z tego, że awansowaliśmy do Final Six w Rio de Janeiro. Początkowo Amerykanie grali bardzo dobrze, a my robiliśmy za dużo błędów. Amerykanie są ambitni i walczyli do końca. Myślę, że obie drużyny mogą zagrać lepiej, ale to mam nadzieję zobaczymy jutro.