W pierwszym meczu ostatniej kolejki spotkań w grupie D zmierzyła się Holandia i Belgia. Pewne zwycięstwo w trzech setach odniosła reprezentacja Belgii. Belgowie zajmą więc pierwsze miejsce w grupie D z siedmioma punktami na swoim koncie. Holendrzym żegnają się z turniejem.

Holendrzy pierwszą partię rozpoczęli od prowadzenia (0:3). W ataku dobrze spisywał się Nimir Abdel-Aziz (6:10). Prowadzenie utrzymywało się po stronie Holendrów, przeciwnicy dopiero wyrównali pod koniec seta (18:18). Belgowie zdobyli trzy punkty blokiem (22:19). Belgowie zwyciężyli w pier1wszym secie 25:21.

Początek drugiego seta również był lepszy w wykonaniu Holendrów (5:8). Belgowie znowu skutecznie blokowali, a Sam Deroo punktował z pola serwisowego i Belgowie wyszli na prowadzenie (12:11). W polu serwisowym Holendrów dobrze spisywał się Nimir Abdel-Aziz (15:15). Belgowie zagrali skuteczniej w końcowej fazie seta i wygrali kolejnego seta 25:21.

Początkowo trzeci set był bardzo wyrównany, na pierwszej przerwie technicznej nieznacznie lepsi byli Belgowie (8:7). Dobrze w ataku zagrał Michael Parkinson (8:10). Belgowie jednak szybko odrobili straty i przejęli inicjatywę w meczu (16:14). Z czasem przewaga Belgów wzrosła (22:18). Holendrzy nie mogli znaleźć sposobu na odrobienie strat i ponieśli porażkę i w trzecim secie tego meczu (25:21).

Belgia – Holandia 3:0 (25:21, 25:21, 25:21)

Belgia: Bram Van Den Dries, Sam Deroo, Pieter Verhees, Simon Van De Voorde, Matthias Valkiers, Tomas Rousseaux, Lowie Stuer (L) oraz Ruben Van Hirtum, Gert Van Walle, Stijn D’Hulst, Arno Van De Velde, Jelle Ribbens (L)

Holandia: Daan Van Harlem, Jasper Diefenbach, Jeroen Rauwerdink, Nimir Abdel-Aziz, Thomas Koelewijn, Robbert Andringa, Dirk Spardians (L) oraz Wessel Keemink, Wouter Ter Maat, Michael Parkinson, Auke Van De Kamp

Zapraszamy do zapoznania się z terminarzem i wynikami meczów rozgrywanych w katowickim Spodku