Zakończyła się kolejna seria trzydniowej rywalizacji w Lidze Narodów mężczyzn. Dziś na swoje konto dwa punkty za zwycięstwa po tie-breaku dopisały drużyny z Niemiec, Słowenii oraz Bułgarii. Siatkarze reprezentacji Argentyny, Włoch, Serbii, Francji oraz Bułgarii zgarnęli natomiast pełną pulę “oczek”. Po dziewięciu dniach rozgrywek na fotelu lidera tabeli z jedną porażką znajdują się aktualnie Canarinhos, tuż za nimi są Biało-Czerwoni, a zestawienie nadal zamykają Australijczycy, którzy nadal nie zanotowali ani jednego zwycięstwa.

Iran – Niemcy 2:3 (25:23, 20:25, 19:25, 25:19, 12:15)

Składy zespołów:

Iran: Ebadipour Milad (8), Abedini Reza, Marouflakrani Mir Saeid (3), Seyed Mohammad (10), Fayazi D. Purya, Hazratpourtalatappeh Mohammadreza (L), Gholami Masoud (5), Kazemi Saber (27), Sharifi Morteza, Salehi Meisam (15), Vadi Mohammad Taher, Salehi Arman (L), Esfandiar Amirhossein (4), Saadat Bardia

Niemcy: Fromm Christian, Schott Ruben (3), Reichert Moritz (7), Kaliberda Denys (13), Zenger Julian (L), Hirsch Simon, Baxpöhler Noah (1), Burggräf Eric (1), Zimmermann Jan (4), Krage Florian (13), Röhrs Erik, Weber Linus (15), Krick Tobias (9), Maase Lukas

Słowenia – Rosja 3:2 (19:25, 25:23, 22:25, 25:20, 15:8)

Składy zespołów:

Słowenia: Štern Tonček (6), Pajenk Alen (8), Kozamernik Jan (4), Šket Alen (6), Gasparini Mitja, Vincic Dejan, Štern Žiga, Klobucar Jan (L), Kovačič Jani (L), Videčnik Matic, Ropret Gregor (3), Urnaut Tine (18), Čebulj Klemen (32), Možič Rok (2)

Rosja: Podlesnykh Yaroslav, Vlasov Ilia (3), Volvich Artem (9), Semyshev Anton, Baranov Evgeny (L), Volkov Dmitry (16), Bogdan Denis (4), Pankov Pavel (1), Poletaev Victor (6), Mikhaylov Maxim (10), Kliuka Egor (11), Kurkaev Ilyas (6), Kobzar Igor (2), Golubev Valentin (L)

Japonia – Argentyna 1:3 (32:30, 16:25, 18:25, 21:25)

Składy zespołów:

Japonia: Shimizu Kunihiro (5), Onodera Taishi, Fujii Naonobu, Otake Issei (15), Fukuzawa Tatsuya (12), Yamauchi Akihiro (11), Sekita Masahiro (1), Ishikawa Yuki, Ri Haku (2), Takahashi Kentaro (1), Otsuka Tatsunori (14), Yamamoto Tomohiro (L), Takahashi Ran, Ogawa Tomohiro (L)

Argentyna: Sanchez Matias, Pereyra Federico (22), Martinez Franchi Jan, Uriarte Nicolas, Poglajen Cristian (14), Conte Facundo (12), Loser Agustin (12), Solé Sebastian (12), Palacios Ezequiel, De Cecco Luciano (3), Palonsky Luciano (1), Mendez Nicolas, Ramos Martin, Massimino Franco (L)

Holandia – Bułgaria 2:3 (18:25, 25:18, 25:17, 22:25, 13:15)

Składy zespołów:

Holandia: Keemink Wessel, van der Ent Luuc (3), Dronkers Just (L), Plak Fabian (13), van Zeist Maikel, Tuinstra Bennie Junior (13), Ottevanger Steven (L), Abdel-Aziz Nimir (29), Parkinson Michael (1), Andringa Robbert (17), de Weijer Freek (1), van Schie Stijn, Wiltenburg Twan (2), van Tilburg Stijn (2)

Bułgaria: Karyagin Denis (15), Kolev Nikolay (8), Atanasov Martin, Stankov Vladimir, Seganov Georgi (6), Petrov Georgi, Asparuhov Asparuh (12), Lyutskanov Gordan, Ivanov Vladislav (L), Sokolov Tsvetan, Kartev Nikolay (7), Ivanov Martin (L), Parapunov Radoslav (8), Ivanov Svetoslav (13)

Australia – Włochy 0:3 (20:25, 22:25, 14:25)

Składy zespołów:

Australia: Graham Beau (5), Dosanjh Arshdeep (4), Macdonald Steven, Weir James, O’Dea Trent (6), Perry Luke (L), Mote Nehemiah (8), Smith Luke (9), Butler Nicholas, Senica Max (1), Taylor Tim (4), Aubrey Matthew, Azeez Oluwatobi Elliot (1), Greber Billy (L)

Włochy: Gardini Davide, Balaso Fabio (L), Galassi Gianluca (13), Sbertoli Riccardo (1), Michieletto Alessandro (13), Spirito Luca, Pinali Giulio (13), Cavuto Oreste (6), Vitelli Marco, Cortesia Lorenzo, Recine Francesco, Bottolo Mattia, Mosca Leandro Ausibio (6), Federici Filippo (L)

USA – Serbia 1:3 (23:25, 17:25, 25:19, 25:27)

Składy zespołów:

USA: Anderson Matthew (9), Sander Taylor, Stahl Mitchell, Shoji Kawika, Defalco Torey (22), Holt Maxwell (7), Patch Benjamin (11), Sander Brenden (5), Tuaniga Joshua (2), Muagututia Garrett (5), Averill Taylor, Smith David (9), Watten Dustin (L), Shoji Erik (L)

Serbia: Kovacevic Uros (22), Kapur Milorad (L), Pekovic Nikola (L), Krsmanovic Petar (9), Ivovic Marko (14), Jovovic Nikola (1), Kujundžić Miran, Peric Pavle, Simic Stevan, Atanasijevic Aleksandar (17), Luburic Drazen, Podrascanin Marko (8), Todorovic Vuk, Kovac Davide

Kanada – Francja 1:3 (25:20, 21:25, 22:25, 17:25)

Składy zespołów:

Kanada: Sanders Tyler (4), Perrin John Gordon (15), Marshall Steven, Hoag Nicholas (3), Pereira Jordan (L), Blankenau Jay, Sclater Ryan Joseph (11), Jansen Vandoorn Daniel (6), Van Berkel Lucas (5), Vernon-Evans Sharone, Loeppky Eric (17), Szwarc Arthur, Walsh Brett James, Demyanenko Danny (1)

Francja: Chinenyeze Barthélémy (5), Grebennikov Jenia (L), Patry Jean (13), Toniutti Benjamin, Tillie Kevin (17), Lyneel Julien (3), Brizard Antoine (1), Le Goff Nicolas, Bultor Daryl (8), Clevenot Trevor (12), Louati Yacine, Diez Benjamin (L), Faure Théo (5), Gueye Mousse

Polska – Brazylia 0:3 (17:25, 26:28, 19:25)

Składy zespołów:

Polska: Nowakowski Piotr (4), Muzaj Maciej (1), Kaczmarek Łukasz (9), Leon Wilfredo, Wojtaszek Damian (L), Drzyzga Fabian (1), Łomacz Grzegorz, Kubiak Michał (7), Śliwka Aleksander, Kochanowski Jakub (5), Semeniuk Kamil (16), Zatorski Paweł (L), Bieniek Mateusz (3), Bednorz Bartosz

Brazylia: Rezende Bruno (2), Silva Mauricio, Gil Kreling Fernando, De Souza Wallace (18), Leal Hidalgo Yoandy (11), Kavalkievicz Gabriel, Santos Isac (6), De Souza Mauricio (6), De Souza Douglas, Nascimento Maique Reis (L), Hoss Thales (L), Souza Ricardo Lucarelli (16), Souza Alan, Gualberto Flavio

źródło: FIVB / oprac.własne

fot: FIVB