Fizjoterapeuta, Tomasz Pieczko, współpracujący z reprezentacją Polski siatkarzy, wzmocni sztab szkoleniowy PGE Skry Bełchatów. Zastąpi na tym stanowisku Michała Woźniaka.

Pieczko związany był ostatnio z Cuprum Lubin. W 2014 roku Stephane Antiga włączył go do sztabu pierwszej reprezentacji, która zdobyła złoty medal mistrzostw świata, a ostatnio rywalizowała w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. W nowym sezonie obowiązki w kadrze będzie łączyć z pracą w bełchatowskim klubie. Duet fizjoterapeutów stworzy wspólnie z Tomaszem Kuciapińskim.

Możliwość dołączenia do zespołu PGE Skry jest dla mnie wyróżnieniem. Cieszę się, że będę mógł współpracować ze sztabem szkoleniowym i zawodnikami z najwyższej półki – mówi Pieczko, który wśród kadrowiczów jest bardzo chwalony. Z Mariuszem Wlazłym, Michałem Winiarskim i Karolem Kłosem tworzyli złotą drużynę podczas Mistrzostw Świata w 2014 roku.

To miłe, że siatkarze, z którymi współpracowałem w kadrze doceniają moją pracę – dodaje nowy fizjoterapeuta bełchatowskiej drużyny.

Pieczko to kolejny po Robercie Kaźmierczaku i Wojciechu Janasie przedstawiciel ze sztabu reprezentacji Polski, który przed nowym sezonem dołączył do zespołu PGE Skry.

Znamy się bardzo dobrze. Cieszę się, że możemy razem współpracować – mówi Kaźmierczak, statystyk reprezentacji Polski siatkarzy, a od nowego sezonu także brązowych medalistów PlusLigi.

Po Mariuszu Wlazłym, Michale Winiarskim, Karolu Kłosie, Philippie Blainie, Wojciechu Janasie i Robercie Kaźmierczaku to siódmy mistrz świata w klubie z Bełchatowa.

źródło: skra.pl