Kolejny siatkarz zdecydował się na pozostanie w katowickim klubie. Tym razem GKS Katowice podpisał nową umowę z 25-letnim środkowym, który w drużynie już jest dwa lata. Tomasz Kalembka będzie bronił barw klubu przez kolejny rok.

Środkowy reprezentuje barwy GKS-u Katowice już od dwóch lat. W swoim pierwszym sezonie był jedną z kluczowych postaci w zespole. Wtedy właśnie klub wygrał pierwszoligowe rozgrywki. W debiutanckim sezonie w PlusLidze zawodnik zagrał we wszystkich meczach i zdobył 201 punktów – 115 atakiem, 58 blokiem i 28 zagrywką.

Dobrze się czuję w Katowicach. Klub robi stałe postępy zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Jestem przekonany, że z roku na rok GieKSa będzie walczyła o coraz wyższe lokaty i chcę w tym uczestniczyć. (…) Duże znaczenie przy podjęciu decyzji miał fakt, że w Katowicach zostają trenerzy Piotr Gruszka i Andrzej Zahorski. To świetni fachowcy i cieszę się, że dalej będę mógł z nimi pracować – dodał środkowy, Tomasz Kalembka.

Tomek jest z nami od kilku lat. Miniony sezon potwierdził, że świetnie wywiązuje się ze swojej roli i że warto w niego inwestować. W przyszłym sezonie będziemy mieli czterech zawodników na pozycji środkowego i cieszę się, że jednym z nich będzie Tomek. To sprawi, że trener będzie miał większe pole manewru, ale przede wszystkim zwiększy to rywalizacje o miejsce w składzie, a to wyjdzie na dobre zawodnikom i całej drużynie – mówił Dariusz Łyczko, menedżer siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice.

Katowicki klub pracuje nad zatrzymaniem swojego obecnego składu – kontrakty przedłużył już Karol Butryn, Rafał Sobański, Bartłomiej Krulicki, Adrian Stańczak i teraz Tomasz Kalembka. W klubie pozostaje na pewno także część sztabu szkoleniowego: trener Piotr Gruszka, trener przygotowania fizycznego Andrzej Zahorski i statystyk Jarosław Żmijewski.

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu