Kolejny siatkarz zdecydował się na przedłużenie kontraktu z drużyną z Katowic. Tym razem jest to ukraiński przyjmujący – Serhij Kapelus. Zawodnik będzie występował w GKS-ie Katowice w kolejnym sezonie. 

Serhij Kapelus to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w drużynie Piotra Gruszki. W minionym sezonie był jedną z kluczowych postaci w drużynie z Katowic. Siatkarz zagrał we wszystkich spotkaniach i zdobył 385 punktów – 331 atakiem, 32 blokiem i 22 zagrywką. Cztery razy zdobył statuetkę dla najlepszego gracza meczu.

Wszystko mi się tu podoba. Polubiłem chłopaków i mam z nimi dobry kontakt, podobnie jak ze sztabem szkoleniowym i pracownikami klubu. Wszystko układało się bardzo dobrze, więc dziwne z mojej strony byłoby to, gdybym nie chciał przedłużyć umowy. Cieszę się, że to zrobiłem – mówił zawodnik. – Pierwszy sezon był dla nas wszystkich sprawdzianem i myślę, że zdaliśmy go z dobrą oceną. Kolejny sezon będzie jednak cięższy. Chcę grać jak najlepiej, pomagać zespołowi zdobywać jak najwięcej punktów. Chcemy iść do przodu i zająć wyższe miejsce – dodał doświadczony przyjmujący.

Budujemy zbilansowaną drużynę pod względem młodości i doświadczenia. Serhij przez lata swojej gry zdobył ogromny bagaż doświadczeń. Świetnie wkomponował się w drużynę, jesteśmy bardzo zadowoleni z jego postawy i cieszymy się, że zostaje z nami – komentował Dariusz Łyczko, menedżer siatkarskiej sekcji GKS-u Katowice.

źródło, foto: siatkowka.gkskatowice.eu