Doświadczony rozgrywający zdecydował się na przedłużenie kontraktu i reprezentowanie barw GKS-u Katowice w przyszłym sezonie Plusligi.  Obok niego na tej pozycji będzie występował Marcin Komenda, który wcześniej występował w Effectorze Kielce.

Maciej Fijałek jest doskonale znany kibicom w Katowicach. Niespełna 35-letni zawodnik występuje w katowickim klubie od dwóch lat. Najpierw poprowadził zespół do zwycięstwa w I lidze, a w ostatnim sezonie swoim doświadczeniem wsparł drużynę w debiucie w PlusLidze. Teraz Maciej Fijałek podpisał nowy kontrakt na mocy którego będzie występował w GKS-ie w następnym sezonie.

Cieszę się, że dalej będę mógł uczestniczyć w tym projekcie i spędzę w Katowicach trzeci rok. Jestem zadowolony z gry drużyny, działalności klubu i mocnego wsparcia kibiców. Liczę, że w przyszłym sezonie poprawimy wynik z ostatnich rozgrywek – powiedział Maciej Fijałek po podpisaniu nowej umowy.

Maciek zostaje z nami na rok, bo to sprawdzony i solidny zawodnik. Grał z nami w pierwszej lidze i świetnie spisał się również na szczeblu PlusLigi. Wniósł wiele spokoju i doświadczenia – stwierdził Dariusz Łyczko, menedżer sekcji siatkarskiej GKS-u Katowice.

Maciej Fijałek będzie odpowiadał za rozegranie razem z Marcinem Komendą. – Z jednej strony mamy doświadczonego zawodnika, a z drugiej młodego i perspektywicznego. Myślę, że Maciek i Marcin będą się wzajemnie uzupełniali, a rywalizacja wyjdzie na dobre całej drużynie – dodał Łyczko.

źródło, fot.: siatkowka.gkskatowice.eu