Współpracujący z reprezentacją Polski siatkarzy Robert Kaźmierczak będzie od nowego sezonu statystykiem drużyny PGE Skry. Zastąpi na tym stanowisku Włocha Francesco Oleniego, który do sztabu bełchatowian dołączył przed sezonem 2014/2015.

Kaźmierczak przez ostatnią dekadę związany był z klubem partnerskim PGE Skry – Łuczniczką Bydgoszcz. Od 2014 roku wspólnie z Oskarem Kaczmarczykiem tworzy duet statystyków pierwszej reprezentacji, która zdobyła złoty medal mistrzostw świata w 2014 roku, a na początku maja wywalczyła awans do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. W nowym sezonie obowiązki w kadrze będzie łączył z pracą w bełchatowskim klubie.

W Bydgoszczy spędziłem 10 lat i z tym zespołem łączy mnie wiele miłych wspomnień, ale teraz czas na nowe wyzwania i mam nadzieję – sukcesy z PGE Skrą. Cieszę się, że trafiłem do tak silnego klubu, który występuje w Lidze Mistrzów i gra zawsze o najwyższe cele – komentuje Robert.

To nie pierwszy transfer z Łuczniczki do PGE Skry. W przeszłości w podobnym kierunku podążyli obecny trener reprezentacji Polski Stephane Antiga i środkowy Andrzej Wrona. Obaj świętowali w kolejnym sezonie zdobycie złotego medalu Mistrzostw Polski.

Za pośrednictwem oficjalnej strony Łuczniczki Bydgoszcz Robert Kaźmierczak tak skomentował swoje odejście:

Szczególne podziękowania należą się Piotrowi Sieńko, Panu Jurkowi Winiarskiemu i Andrzejowi Będzińskiemu za wszelką pomoc, zaufanie i danie mi szansy. Jestem przekonany, że bez ich wsparcia, nie byłbym w miejscu, w którym teraz jestem. Dziękuję także sztabowi trenerskiemu, z którym współpracowałem w ostatnim sezonie oraz wszystkim graczom, z którymi miałem okazję współpracować przez ostatnią dekadę. Ciepłe słowa kieruję także dla pracowników biura i administracji, wszyscy tworzą tam pozytywną atmosferę. Nie mogę zapomnieć także o siódmym zawodniku na boisku, czyli kibicach, których wsparcie wielokrotnie odczuwałem w lepszych i gorszych momentach. Otwieram teraz nowy rozdział w swojej karierze, ale Bydgoszcz na zawsze zostanie w moim sercu – powiedział Robert.

źródło: skra.pl/luczniczkabydgoszcz.pl