DPD Legionovia Legionowo ogłosiła dziś kolejny transfer. Do drużyny dołączyła reprezentantka Francji –  Julie Oliveira Souza. Mierząca 194 cm atakująca pochodzenia brazylijskiego dotychczas grała w rodzimej lidze reprezentując barwy Olympique Mougins, AS Saint Rahael i Evreux. O kolejne punkty będzie walczyć w naszej lidze.

Julie obserwowaliśmy od dłuższego czasu. Poddaliśmy analizie jej cały sezon w lidze francuskiej, gdzie jest wyróżniająca się postacią – powiedział II trener DPD Legionovii Adrian Chyliński – Dobrze wywiązuje się z roli liderki swojego zespołu, pokazuje, że posiada cechy przywódcze i nie boi się brać odpowiedzialności w najważniejszych momentach. Posiada kapitalne warunki fizyczne, ma 194 cm wzrostu, a także jest leworęczna, co na pozycji atakującej jest bardzo dużym atutem. Wraz z całym sztabem szkoleniowym mamy również pomysł na to, jak rozwinąć Julie, aby stała się wyróżniająca postacią nie tylko w Lidze Siatkówki Kobiet, ale również na arenie międzynarodowej – dodaje.

– Jestem bardzo szczęśliwa i zacieram ręce, by dołączyć do ekipy DPD Legionovii i odkrycia silnej polskiej ligi. Jestem przekonana, że spełnimy nasze cele w najbliższym sezonie. Już nie mogę się doczekać! – dodała nowa atakująca legionowianek.

Zawodniczka będzie reprezentować barwy drużyny w przyszłym sezonie.

źródło: DPD Legionovia Legionovo, fot.: Katarzyna Kozłowska/s-w-o.pl