BBTS Bielsko-Biała pozyskał nowego rozgrywającego. W przyszłym sezonie grą podopiecznych Rotislava Chudika kierował będzie 26-letni reprezentant Australii, Harrison Peacock.

Harrison Peacock urodził się 31 stycznia 1991 roku. Mierzący 192 cm wzrostu rozgrywający jest reprezentantem Australii i występuje w tegorocznej edycji Ligi Światowej. 26-latek w swojej karierze bronił barw m.in. włoskiego Marmi Lanza Werona czy szweckiego Linköpings VC, z którym w 2012 roku został mistrzem Szwecji i otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika tamtejszej ligi. W sezonie 2015/2016 Peacock był siatkarzem MKS-u Będzin, ale musiał opuścić drużynę w trakcie rozgrywek z powodu poważnej kontuzji. Ostatnim klubem Australijczyka był fiński zespół Hurrikaani-Loimaa, w barwach którego wywalczył wicemistrzostwo kraju.

– Jestem podekscytowany grą w Polsce, myślę, że jest to jedno z najlepszych miejsc do gry w siatkówkę. Kibice są jednymi z najlepszych na świecie i to jest bardzo dobra liga. W  tej chwili trudno mówić o naszym potencjale w nowym sezonie. Będziemy mogli to ocenić dopiero gdy zaczniemy razem pracować. Za mną bardzo udany sezon w Finlandii, gdzie odnieśliśmy wiele sukcesów. Mieliśmy kilka trudnych meczów w Pucharze CEV przeciwko bułgarskiemu zespołowi i przeciwko Trentino. W Finlandii nie znaleźliśmy sposobu na bardzo silny zespoł z graczami takimi jak Mikko Esko czy Oli Kunnari i zdobyliśmy srebrny medal – mówi Peacock.

26-latek zna się dobrze z Mariuszem Gacą, z którym razem występował w MKS-ie Będzin. Teraz spotkają się w Bielsku-Białej. – Mario był jednym z dobrych ludzi, których spotkałem w Będzinie – był jak ojciec drużyny. Zawsze szczęśliwy i uśmiechnięty, chętny do pomocy. Jest dobrym graczem i z niecierpliwością czekam na nasze ponowne spotkanie – przyznaje rozgrywający.

Trenerem Peacocka w reprezentacji Australii jest Mark Lebedew, który na co dzień prowadzi Jastrzębski Węgiel. – Pytałem Marka o BBTS, ale i tak już dużo wiedziałem o lidze. Mark powiedział, że jest to dobry klub w naprawdę ładnym mieście i byłoby to świetne miejsce do rozwijania mojej kariery, gdzie będę mógł zmierzyć się z silnymi zespołami w dobrej lidze – powiedział nowy nabytek BBTS-u.

źródło: bbtsbielsko.pl