Paweł Adamajtis odchodzi z AZS-u Częstochowa. Kontrakt z klubem spod Jasnej Góry został rozwiązany za porozumieniem stron. Nowym zespołem 26-letniego atakującego będzie włoskie Revivre Milano. 

Paweł Adamajtis trafił do klubu z Częstochowy przed rozpoczęciem obecnego sezonu. Dziś, jak czytamy w oświadczeniu AZS-u, obie strony doszły do wniosku, że dalsza współpraca nie ma sensu.

– Dziękujemy Pawłowi za czas, który spędził w Częstochowie. Myślę, że rozstajemy się w zgodzie i jest to najlepsze wyjście. Życzymy naszemu już byłemu graczowi powodzenia w kontynuowaniu sportowej kariery –  mówi Roman Lisowski, prezes AZS-u Częstochowa.

Nowego pracodawcy Adamajtis nie musiał długo szukać. Od dziś będzie bronił barw włoskiego Revivre Milano, które zamyka tabelę Serie A. W zespole z Mediolanu atakujący ma zastąpić Sašę Starovicia, który przed kilkoma dniami przeniósł się do PAOK-u Saloniki.

– Po rozwiązaniu kontraktu z Staroviciem szukaliśmy nowego zawodnika. Paweł ma duże doświadczenie w PlusLidze, w jednej z najlepszych lig w Europie – podkreśla dyrektor włoskiego klubu, Fabio Lini.

Paweł Adamajtis w barwach AZS-u Częstochowa wystąpił w tym sezonie w 18 meczach i zdobył 185 punktów. Dwukrotnie został nagrodzony statuetką MVP.

źródło: plusliga.pl