Patryk Niemiec nowym Jurajskim Rycerzem! Mistrz świata kadetów podpisał z Aluron Virtu CMC Zawiercie 2-letni kontrakt.

Patryk to młody siatkarz, który po świetnym sezonie pod okiem Andrei Anastasiego w Gdańsku przeszedł do Warszawy, ale był tam głównie rezerwowym. Teraz przenosi się do Zawiercia z ambicją, by grać znacznie więcej i rozwijać umiejętności – chwali Niemca trener Aluron Virtu CMC, Igor Kolaković. – Bardzo dobrze radzi sobie w ataku, ale potrzebuje więcej doświadczenia i ciężkiej pracy, by poprawić się w bloku – dodaje czarnogórski szkoleniowiec.

Patryk Niemiec urodził się w Kędzierzynie-Koźlu i przygodę z siatkówką zaczynał w tamtejszym MMKS-ie. Następnie dostał się do SMS-u Spała i tam uczył się w liceum w klasie razem z Kubą Kochanowskim, Bartoszem Kwolkiem czy Tomaszem Fornalem. Wraz z reprezentacją Polski kadetów zdobył mistrzostwo Europy i świata. W tym samym czasie w rozgrywkach krajowych reprezentował Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla i zdobywał w jej barwach medale młodzieżowych mistrzostw Polski.

Po zakończeniu wieku juniora związał się z Treflem Gdańsk. Z Gdańskimi Lwami zdobył w 2018 roku Puchar Polski i brązowy medal PlusLigi. Dobre występy w sezonie 2018/2019, kiedy Trefl otarł się o półfinał Ligi Mistrzów, poskutkowały powołaniem do kadry na Uniwersjadę we Włoszech, gdzie reprezentacja Polski zdobyła srebrne medale. Następnie Niemiec przeniósł się do Warszawy, gdzie o miejsce w składzie musiał rywalizować z mistrzami świata, Piotrem Nowakowskim i Andrzejem Wroną. Choć nie był podstawowym graczem, to gdy tylko dostawał szanse od trenera Anastasiego, pokazywał się z dobrej strony.

Można powiedzieć, że założyłem sobie plan. Od początku kariery przesuwałem się o 200-300 km na północ. Najpierw był Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębie, później Spała i Gdańsk. Dalej się już nie dało, więc gdy znowu zmieniałem klub, trzeba było ruszyć na południe, do Warszawy. Teraz moje warunki spełniło Zawiercie i, już na poważnie, bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do Jurajskiej Armii – mówi Niemiec. – Mam nadzieję, że to koniec moich podróży na jakiś czas i będę jak najdłużej reprezentował barwy Aluron Virtu CMC. Kibice tworzą tutaj wspaniała atmosferę i zawsze bardzo dobrze mi się grało w tutejszej hali – dodaje 23-letni środkowy.

Patryk jest kolejnym zawodnikiem z roczników 1995-1997, który w ostatnich latach pokazywał duży talent i świetnie się rozwijał. Obserwowaliśmy go już od jakiegoś czasu i widzieliśmy, ile wnosił do drużyny Trefla Gdańsk, gdy dostał szansę i grał między innymi w Lidze Mistrzów – mówi Prezes Zarządu Aluron Virtu CMC Zawiercie, Kryspin Baran. – W VERVIE tylu okazji do gry już nie miał, więc jest już kolejnym młodym siatkarzem, który wierzy, że u nas jego kariera może nabrać ponownie rozpędu. Musi jednak ciężką pracą zasłużyć na zaufanie trenera i wywalczyć miejsce w składzie w sportowej rywalizacji – dodaje prezes klubu.

inf.prasowa