Salvador Hidalgo Oliva przedłużył kontrakt z Fenerbahce Stambuł, gdzie będzie grał pod okiem Mariusza Sordyla. Kubańczyk, tegoroczny sezon rozpoczął, będąc zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla, ale pełnił głównie rolę rezerwowego. W grudniu ubiegłego roku ogłosił, że chce odejść z klubu i już w styczniu trafił do Turcji. 

Z drużyną Fenerbahce Stambuł zdobył Puchar Turcji i mistrzostwo kraju. – Jestem bardzo dumny mogąc ogłosić, że podpisałem nowy kontrakt, obowiązujący do 2021 roku. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy i jednocześnie podekscytowany szansą, którą dostałem. Fenerbahce jest świetnym klubem, a ja czuję się pobłogosławiony, że mogę być jego częścią. – pisze na swoim profilu na Instagramie Salvador Hidalgo Oliva. Po czym dodaje – Dziękuję mojemu menadżerowi, Nisse Huttunen, za wszystko, co zrobił dla mnie w ciągu ostatnich 11 lat, za te długie rozmowy dzień po dniu. Jestem dumny, że w kolejnych sezonach będę bronił barw klubu. Ciężka praca zawsze się opłaca. – kończy Oliva.

Obok Olivy na boisku zobaczymy również dobrze znanego z plusligowych parkietów Thibaulta Rossarda, który zamienia Asseco Resovię Rzeszów na turecki zespół. Fenerbahce Stambuł do tej pory poinformował o odejściu Kevina Klinkenberga i Konstantina Cupkovica. Oprócz Kubańczyka na kolejny sezon w drużynie zostają Ulas Kiyak, Izzet Unver, Wouter Ter Maat, Oguzhan Karasu, Ahmet Karatas, Caner Dengin i Ferhat Akdeniz.

oprac.własne/Instagram