Grot Budowlani Łódź pozyskali nową libero. Została nią młoda reprezentantka Polski Maria Stenzel, którą w minionym sezonie oglądaliśmy w barwach drużyny z Wrocławia.

Nowa libero brązowych medalistek Mistrzostw Polski to młoda ale też bardzo utalentowana zawodniczka. Dobra postawa siatkarki w rozgrywkach klubowych znalazła uznanie w oczach selekcjonera polskiej kadry i znalazła się w składzie na Ligę Narodów. Tam również pokazała się z bardzo dobrej strony. Szczególnie udany w jej wykonaniu okazał się występ przeciwko reprezentacji Rosji, kiedy to skutecznie utrudniała swoim rywalkom dobicie się do boiska po naszej stronie siatki.

Kibice łódzkiej drużyny z pewnością mogą się cieszyć, że Maria Stenzel będzie od nowego sezonu grała w koszulce Budowlanych. Sama zawodniczka również jest zadowolona ze swojego wyboru i z optymizmem patrzy w przyszłość – Bardzo cieszę się z przejścia do Budowlanych. Myślę, że jest to kolejny krok w stronę dalszego rozwoju. To klub, który co roku walczy o najwyższe cele na parkietach LSK, ale także występuje w Lidze Mistrzyń, co jest dla mnie dużym plusem i pozwoli mi to zmierzyć się z siatkarską elitą – powiedziała nowa libero Grot Budowlanych Łódź, Maria Stenzel. Również prezes łódzkiego klubu z satysfakcją podsumowuje finalizację tego transferu – W przyszłym sezonie na pozycji libero zobaczymy w naszym klubie prawdziwy talent – Marię Stenzel. Jest to młoda zawodniczka, który nie boi się podejmować wyzwań. Mogliśmy się o tym przekonać podczas jej pierwszych występów w Impelu Wrocław, kiedy w trakcie sezonu musiała zastąpić doświadczoną Agatę Sawicką, która doznała kontuzji. Maria zyskała również uznanie w oczach trenera reprezentacji Polski, Jacka Nawrockiego i wraz z kadrą broniła biało-czerwonych barw w Lidze Narodów. Ogromnie cieszymy się, że do naszego zespołu dołączyła Marysia. Kontrakt został podpisany na dwa lata z opcją przedłużenia – dodaje Marcin Chudzik.

 źródło: Grot Budowlani Łódź, fot.: FIVB