Do bydgoskiej drużyny dołączył młody, perspektywiczny środkowy. W kolejnym sezonie w barwach klubu zagra Michał Szalacha.

Michał Szalacha jest wychowankiem Resovii Rzeszów, z którą zdobył brązowy i dwa srebrne medale mistrzostw Polski juniorów. Na swoim koncie ma także krążki zdobyte w rozgrywkach Młodej Ligi. Ostatnie dwa sezony środkowy grał w AZS-ie Częstochowa, będąc jasnym punktem zespołu. W obliczu trudnej sytuacji kadrowej, Szalacha grał również na pozycji atakującego. Dla zawodnika nie była to nowość, bowiem jako atakujący występował w rozgrywkach młodzieżowych.

Teraz przed Michałem Szalachą nowe wyzwania i w kolejnym sezonie zagra w barwach Łuczniczki Bydgoszcz. – Na pewno postać trenera Jakuba Bednaruka miała wpływ na mój wybór. Kontaktował się ze mną, abym dołączył do klubu. Bydgoszcz jest znaną marką, dlatego długo się nie zastanawiałem i kolejny sezon rozegram w Łuczniczce Bydgoszcz – powiedział nowy środkowy naszego klubu, Michał Szalacha. Siatkarz związał się z Łuczniczką dwuletnim kontraktem.

W minionym sezonie Szalacha doznał kontuzji, jednak sukcesywnie prowadzona rehabilitacja przynosi efekty. – Jestem w trakcie rehabilitacji. Do końca wakacji mam być zdrowy i przygotowany do sezonu. Robię wszystko, żeby jak najszybciej powrócić do pełni formy. Rozmawiałem z trenerem Bednarukiem, klubem i są oni na bieżąco z moją sytuacją. Wszystko zmierza w dobrym kierunku – skomentował środkowy.

Data urodzenia: 15.01.1994r.
Pozycja: środkowy
Wzrost: 202 cm.
Zasięg w ataku: 360 cm.
Zasięg w bloku: 335 cm.

2013-2014 Asseco Resovia Rzeszów
2014-2015 AGH 100RK AZS Kraków
2015-2017 AZS Częstochowa

źródło: luczniczkabydgoszcz.pl