Michał Filip nie jest już zawodnikiem ONICO Warszawy. 22-letni atakujący rozstaje się z klubem ze stolicy po trzech latach współpracy.

Michał Filip w warszawskim zespole grał przez trzy sezony. Trafił tam na zasadzie wypożyczenia z Asseco Resovii Rzeszów, której jest wychowankiem.

– Dziękujemy Michałowi za godne reprezentowanie naszych barw i życzymy powodzenia w nowym miejscu. Michał to bardzo dobry zawodnik, prezentujący odważną i widowiskową siatkówkę. Uznaliśmy jednak, że po trzech sezonach nadszedł czas na zmiany – mówi prezes stołecznego klubu, Jolanta Dolecka.

– Dziękuję władzom klubu za szansę, jaką otrzymałem na początku mojej przygody z PlusLigą. Dziękuję kolegom z zespołu i członkom sztabu szkoleniowego za dobrą i owocną współpracę. I co najważniejsze: dziękuję kibicom za doping i wsparcie. Do zobaczenia w nowym sezonie, ale już w innych barwach – powiedział żegnając się z “Inżynierami” 22-letni atakujący.

Michał Filip w barwach stołecznej ekipy rozegrał w sumie 94 mecze, w których zdobył 1366 punktów. W minionych trzech sezonach trzynastokrotnie był wybierany najlepszym zawodnikiem spotkania. ONICO Warszawa zapewniła swoich kibiców, że następcę Filipa poznają już niebawem.

źródło: onicowarszawa.pl