Trefl Gdańsk skompletował skład na sezon 2019/20. Jako ostatni do drużyny dołącza młody przyjmujący – Mateusz Janikowski. Wicemistrz Polski został wypożyczony z ONICO Warszawa na dwa lata.

W wieku 12 lat w warszawskim KS Metro, Mateusz Janikowski rozpoczął swoją przygodę z siatkówką. Kolejnym krokiem w jego karierze były występy w barwach AZSu Politechniki Warszawskiej w rozgrywkach Młodej Ligi. W 2016 roku wraz z reprezentacją Polski kadetów stanął na najwyższym stopniu podium włoskiego turnieju Trofeo Internazionale Bussinello i został wybrany MVP zawodów.

W ostatnim sezonie młody siatkarz zadebiutował na PlusLigowych parkietach w barwach ONICO Warszawa i zdobył srebrny medal rozgrywek. Lipiec był szczególnie pracowity dla nowego zawodnika Trefla Gdańsk, który udał się z reprezentacją Polski juniorów na mistrzostwa świata U21. Biało-Czerwoni zakończyli zmagania na 11. miejscu, a Janikowski rozegrał siedem z ośmiu spotkań, zdobywając 77 punktów w turnieju.

– Miałem okazję analizować grę Mateusza podczas meczów ONICO Warszawa zarówno w PlusLidze, jak i podczas kilku spotkań sparingowych. Mogłem go zobaczyć w tzw. „większym wymiarze” – mówi trener Trefla Gdańsk, Michał Winiarski. – Mateusz ma bardzo dobrą technikę, dlatego idealnie wpisał się w moją koncepcję drużyny, według której zawodnicy na każdej pozycji uzupełniają się nawzajem. Według mnie pod względem technicznym Mateusz jest najlepszym graczem w swoim roczniku – dodaje szkoleniowiec „gdańskich lwów”.

– Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do ekipy „gdańskich lwów”, którą prowadzić będzie trener Michał Winiarski, dla mnie idol z czasów, gdy zaczynałem swoją przygodę z siatkówką. Moim celem jest dalszy rozwój umiejętności i podnoszenie poziomu z treningu na trening – mówi młody przyjmujący, Mateusz Janikowski. – Mam nadzieję, że ten sezon będzie udany zarówno dla mnie, jak i dla klubu. Już nie mogę się doczekać pierwszych treningów – dodaje.

źródło: treflgdansk.pl