Mateusz Bieniek został nowym środkowym Cucine Lube Civitanova. Reprezentant Polski związał się z mistrzem Włoch trzyletnim kontraktem.

Cucine Lube Civitanova to pierwszy zagraniczny klub w karierze Mateusza Bieńka, który dotychczas występował w Norwidzie Częstochowa, Effectorze Kielce oraz ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. O przenosinach środkowego reprezentacji Polski do włoskiego giganta mówiło się już od dłuższego czasu. 25-latek w kwietniu ogłosił, że po zakończeniu sezonu opuści zespół z Kędzierzyna, a dziś jego transfer oficjalnie potwierdzili pięciokrotni mistrzowie Italii.

– Dokonałem takiego wyboru, ponieważ wiem, że będę mógł zagrać w jednym z najlepszych klubów na świecie. To czyni mnie niezwykle szczęśliwym. Gra w lidze włoskiej będzie dla mnie sporym wyzwaniem. Jestem jednak zdeterminowany i mam nadzieję, że osiągnę w tych barwach coś ważnego – mówi mistrz świata z Turynu.

Bieniek jest drugim po Kamilu Rychlickim nabytkiem Cucine Lube w tym okienku transferowym. Polak związał się z włoskim klubem trzyletnią umową, a w nowym zespole prawdopodobnie zastąpi kapitana, Dragana Stankovicia.

Ponadto 25-latek spotka się w Civitanovie z trenerem Ferdinando De Giorgim, z którym miał już okazję współpracować w reprezentacji Polski i ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. W sezonie 2016/2017 wywalczył pod jego wodzą mistrzostwo oraz Puchar Polski. “Fefe” trafił do Cucine Lube w grudniu ubiegłego roku i poprowadził Biancorossich do Scudetto oraz triumfu w finale Ligi Mistrzów w Berlinie.

źródło: lubevolley.it, fot. Magdalena Gajek