Od przyszłego sezonu zmieni się obsada zawodników grających na pozycji libero. W barwach Cerrad Czarnych Radom będzie grał Dustin Watten, który zostanie w drużynie przez dwa lata. Drugim libero będzie Piotr Filipowicz, który dotychczas występował w młodzieżowej drużynie Czarnych.

Dustin Watten wywalczył wraz z kadrą Stanów Zjednoczonych tytuł najlepiej broniącego zawodnika Pucharu Panamerykańskiego 2012. Występował także w rozgrywkach Ligi Światowej. W ubiegłym roku wywalczył Puchar Świata, a w konsekwencji kwalifikację olimpijską.

Ostatnie lata swojej ligowej kariery spędził na boiskach francuskiej ekstraklasy. Zagrał także w lidze belgijskiej. Grając w barwach Ajaccio VB uznany został najlepszym libero, co zaowocowało kontraktem w AS Cannes VB – wielokrotnego zdobywcy Mistrzostwa i Pucharu Francji.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozyskania kolejnego reprezentanta USA. Grający na pozycji libero Dustin Watten w drużynie będzie jednym z bardziej doświadczonych – powiedział trener Czarnych Robert Prygiel.

Trener przy okazji dziękuje dotychczasowym libero Czarnych  – Neven to super postać. Nie tylko jako zawodnik, ale i człowiek. Przez trzy lata występów w Radomiu drużyna wiele zawdzięcza też Adamowi. Robimy to z ciężkim sercem, ale zmuszeni jesteśmy się pożegnać. Obu dziękujemy za pełne emocji mecze i zaangażowanie na treningach.

źródło: wksczarni.pl