Kolejny siatkarz podpisał nową umowę z Aluron Virtu Wartą Zawiercie. W zespole Jurajskich Rycerzy nadal będzie grał doświadczony Krzysztof Andrzejewski.

Krzysztof Andrzejewski jest wychowankiem AZS-u Olsztyn. W swojej karierze bronił barw m.in. Delecty Bydgoszcz czy Stali Nysa, a w latach 2013-2017 grał w Ślepsku Suwałki. Następnie podpisał dwuletni kontrakt z zespołem z Zawiercia. Dziś ogłoszono, że umowa doświadczonego libero została przedłużona o kolejny sezon.

– Kluczowym punktem było to, że będziemy grali o najwyższe cele w kolejnym sezonie i wystąpimy w europejskich pucharach, to było decydujące. Nie jestem już najmłodszym zawodnikiem i taka szansa może się nie powtórzyć w moim przypadku – mówi 36-letni libero

W zeszłym sezonie Andrzejewski rozegrał 13 spotkań w żółto-zielonych barwach. Pojawiał się na boisku w 62 setach i tworzył duet libero z Taichiro Kogą.

– Przyjechałem na Jurę Krakowsko-Częstochowską z dalekich Warmii i Mazur. Jestem zadowolony, że kolejny sezon będę mógł grać w klubie z Zawiercia. Urzekł mnie ten rejon Polski, bardzo mi się tutaj podoba. Kibice są naszą siłą napędową – przyznaje.

Krzysztof Andrzejewski jest kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się przedłużyć umowę z klubem z Zawiercia. Wcześniej nowe kontrakty podpisali Grzegorz Bociek, Taichiro Koga, Mateusz Malinowski oraz Alexandre Ferreira.

opracowanie: Aleksandra Leszczyńska
źródło: inf. prasowa, fot. Jagoda Szydłowska/s-w-o.pl