Młoda atakująca Julia Szczurowska jest kolejną z zawodniczek jaką będziemy mogli oglądać w barwach drużyny z Kalisza w zbliżającym się sezonie. 

Zawodniczka mimo młodego wieku ma już spore doświadczenie. Zapisała się w historii naszej żeńskiej siatkówki jako najmłodsza zdobywczyni nagrody MVP. W wieku zaledwie szesnastu lat dołączyła do zespołu z Wrocławia. Mecz przeciwsko bielszczankom był dla niej szczególny. Zdobyła w nim nagrodę MVP. Po dobrym występie na boiskach LSK, postanowiła przenieść się za granicę. Dołączyła do francuskiego RC Cannes, gdzie spędziła półtora roku.  Zdobyła tam mistrzostwo Francji oraz zadebiutowała w Lidze Mistrzyń. Kontuzja sprawiła jednak, że w styczniu rozwiązała swój kontrakt. Po operacji i rekonwalescencji trenowała z kaliszankami. Jak się okazało, zdecydowała pozostać tam na dłużej.

Zawodniczka wciąż kwalifikuje się do gry w rozgrywkach juniorskich. Wzmocni więc drużynę Energa MKS SMS w turnieju finałowym  Mistrzostw Polski Juniorek mającym odbyć się w Kaliszu w dniach 1-5 lipca.

Energa MKS Kalisz, fot.