Jastrzębski Węgiel przedłużył kontrakt z Jakubem Turskim. Nowa umowa z młodym środkowym będzie obowiązywać na najbliższy sezon z możliwością jej prolongaty o kolejny rok.

Było dla mnie ważne, by z tym zawodnikiem kontynuować współpracę rozpoczętą w trakcie minionego sezonu. Kuba jest młody, dobrze nastawiony do pracy, ma już określoną sportową „jakość”. Będziemy starali się podnieść jego umiejętności, zarówno pod względem technicznym oraz taktycznym – mówi Ferdinando De Giorgi, trener Jastrzębskiego Węgla.

Pochodzący z sąsiadujących z Jastrzębiem-Zdrój Zebrzydowic Jakub jest wychowankiem Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Trafił do niej w pierwszym sezonie jej funkcjonowania, czyli w 2013 roku, a następnie przeszedł szkolenie we wszystkich kategoriach wiekowych (młodzik, kadet, junior). W tym czasie wywalczył z Akademią brązowy medal mistrzostw Polski kadetów (2015), srebrny medal mistrzostw Polski juniorów (2016), złoty medal w Młodej Lidze (2016) oraz złoty medal mistrzostw Polski juniorów (2017).

Jakub został włączony do pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla w połowie sezonu 2016/2017. Stało się tak na skutek kontuzji podstawowego środkowego Wojciecha Sobali. W minionych rozgrywkach pełnił rolę gracza zadaniowego. Fanom Pomarańczowych chyba najbardziej utkwił w pamięci jego występ w ostatnim meczu grupowym Ligi Mistrzów w Berlinie. Jego znakomite zagrywki w końcówce trzeciej partii meczu z mistrzem Niemiec Recycling Volleys pozwoliły naszej drużynie wygrać seta na wagę awansu do play off tych prestiżowych rozgrywek.

Bardzo zależało mi na tym, by przedłużyć umowę z Jastrzębskim Węglem. Praca z takim szkoleniowcem jak Ferdinando De Giorgi jest ogromnym wyróżnieniem i myślę, że mogę się od niego wiele nauczyć. Klub ma duże aspiracje, skład zespołu jest bardzo silny, są spore szanse na walkę o medale. Będę sumiennie pracował i liczę na swoje szanse w nadchodzącym sezonie – mówi Jakub Turski.

Jakub Turski

Ur. 06.09.1998r.

Wzrost: 200 cm

Waga: 94 kg

Zasięg w ataku: 348 cm

Zasięg w bloku: 332 cm

Kluby: Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla

inf.prasowa