Stołeczny klub Verva Warszawa Orlen Paliwa z radością poinformował dziś o przedłużeniu kontraktu z dwudziestosześcioletnim przyjmującym – Igorem Grobelnym. Reprezentant Belgii przez kolejne dwa sezony będzie grał w drużynie trenera Andrei Anastasiego.

Belgijski siatkarz polskiego pochodzenia swoją zawodową karierę zaczynał właśnie w Belgii, skąd w 2014 roku trafił do rodzinnego Radomia. Po dwóch latach gry w barwach Cerradu Czarnych, Grobelny spędził rok w zespole Cuprum Lubin. W sezonie 2017/18 zawodnik reprezentował austriacki klub Hypo Tirol Alpenvolleys Haching, a następnie wrócił do Lubina. Od minionych rozgrywek PlusLigi, zakończonych przedwcześnie z powodu pandemii koronawirusa, przyjmujący zdobywa punkty dla stołecznego zespołu, wraz z którym ostatecznie uplasował się na drugim miejscu w tabeli.

– Świetnie czuję się w warszawskiej drużynie, a miasto jest super. Naprawdę bardzo dobrze mi się tutaj żyje. Cieszę się, że trener Andrea Anastasi nadal widzi mnie w swojej ekipie i chce na mnie stawiać. Z radością podpisałem więc nowy kontrakt. Wracając jeszcze na chwilę do trenera… Poznałem go grając w reprezentacji Belgii. Po przepracowaniu z nim całego lata zauważyłem u siebie ogromny siatkarski postęp. Chcę się dalej rozwijać i jestem przekonany, że Andrea mi w tym pomoże  – powiedział przyjmujący – Po niespodziewanie przerwanych rozgrywkach PlusLigi i nie najlepszym występie w CEV Lidze Mistrzów jestem głodny sukcesów. W nadchodzącym sezonie chcę walczyć o medale! – dodał Igor Grobelny.

W minionych rozgrywkach przyjmujący zameldował się na boisku w siedemnastu spotkaniach i zdobył dla swojej drużyny łącznie 95 punktów. Dwukrotnie zgarnął również statuetkę MVP.

źródło: vervawarszawa.pl / oprac.własne

fot: Krawczyk.photo