Do PGE Skry Bełchatów dołączył kolejny zawodnik, holenderski przyjmujący Dick Kooy. Siatkarz ma wspomóc drużynę w treningach.

34-letni siatkarz mierzący 202 cm wzrostu ostatnio występował we włoskim Itas Trentino. Wcześniej reprezentował m.in. Gas Sales Piacenza, Dynamo Moskwa, Halkbank Ankara, El-Jaish SC Ad-Dauha, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, Lube Banca Macerata, Casę Modena, VC Nesselande i Omniworld Almere. Jest również reprezentantem Holandii oraz Włoch jako naturalizowany zawodnik

– Jestem bardzo szczęśliwy, że rozpoczynam treningi z PGE Skrą. To zawsze była jedna z najlepszych drużyn w Europie, a drużyna jest konstruowana po to, by walczyć o tytuły. Bełchatowski klub jest także znany ze wspaniałych fanów. Doskonale pamiętam występy przeciwko PGE Skrze i atmosfera była zawsze bardzo dobra. Do tego zespół zawsze prezentował wysoki poziom – powiedział Dick Kooy.

– Podobnie jak w poprzednich sezonach, ze względu na przygotowania reprezentacji do mistrzostw Europy, nie rozpoczniemy treningów w pełnym składzie. Z naszej drużyny będzie tylko połowa chłopaków, dlatego do zespołu od pierwszych zajęć dołączy również Dick Kooy, który będzie się z nami przygotowywał. O ostatecznej decyzji i ewentualnym pozostaniu siatkarza w klubie zadecydują najbliższe tygodnie – mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

źródło/foto: skra.pl