W nadchodzącym sezonie Gonzalo Quiroga będzie reprezentował barwy Chemika Bydgoszcz. Jest to drugi polski klub po GKS-ie Katowice, z którym związał się 26-letni przyjmujący z Argentyny.

Gonzalo Quiroga mierzy 193 centymetry. Pochodzi z siatkarskiej rodziny. Jego wujek, Raul, wraz z kadrą narodową Argentyny sięgnął po brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Seulu w 1988 roku. Z kolei starszy brat, Rodrigo, jeszcze w sezonie 2017/2018 występował na boiskach PlusLigi w barwach Jastrzębskiego Węgla.

Nowy gracz Chemika ma za sobą udaną karierę juniorską. W latach 2008 – 2012 co roku zdobywał medale najważniejszych międzynarodowych turniejów siatkarskich, w tym brąz Mistrzostw Świata Juniorów z 2009 roku. Rok później został wybrany MVP oraz najlepszym przyjmującym Mistrzostw Ameryki Południowej Kadetów. Przygodę z seniorską siatkówką rozpoczął w 2014 roku, jako zawodnik włoskiego Pallavolo Padwa.

Do tej pory w PlusLidze Argentyńczyk rozegrał 47 spotkań, w których zdobył 386 punktów. Ma na koncie 39 asów serwisowych oraz 22 skuteczne bloki.  

opracowanie: Mateusz Chronowski
źródło: luczniczkabydgoszcz.pl, fot. Jagoda Szydłowska