Do tej pory klub z Zawiercia przedstawiał zawodników, którzy przedłużyli kontrakt czwartą ekipą PlusLigi. Dziś kibice Jurajskiej Armii poznali jej nowego rycerza, którym został Wojciech Ferens. 

Nowym przyjmującym Aluron Virtu Warty Zawiercie został Wojciech Ferens. Przyjmujący związał się z naszym klubem dwuletnim kontraktem.

Kibice Jurajskiej Armii mogą pamiętać bardzo dobrze nowego zawodnika. W zeszłym sezonie Ferens rywalizował z Aluron Virtu. Bronił barw Jastrzębskiego Węgla, z którym zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski, pokonując właśnie Jurajskich Rycerzy.

– Wojtek idealnie pasuje do naszego składu – mówi prezes klubu, Kryspin Baran. – Ma cechy pasujące do Jurajskiego Rycerza. Nie ma dla niego straconych piłek, w każdym meczu daje z siebie maksimum umiejętności. Liczymy na to, że dzięki przyjściu Wojtka poziom przyjęcia naszej drużyny podniesie się – kończy prezes klubu.

PlusLiga Ferensa

W maju 2010 roku Wojtek podpisał kontrakt z AZS-em UWM Olsztyn. W sezonie 2013/2014 występował w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Stamtąd trafił na wypożyczenie w kolejnym sezonie do BBTS Bielsko-Biała. Od sezonu 2015/2016 występował w drużynie Łuczniczki Bydgoszcz. Od stycznia 2017 roku był zawodnikiem Trefla Gdańsk.

W seniorskiej reprezentacji Polski rozegrał 16 meczów. Sezon 2018/2019 rozpoczął we francuskiej Ligue A, w drużynie AS Cannes VB, lecz w trakcie sezonu w styczniu 2019 roku został graczem Jastrzębskiego Węgla.

Statystyki z zeszłego sezonu w barwach Jastrzębskiego Węgla:
Liczba meczów: 13
Pkt zdobytych: 96
Średnia pkt na mecz: 7
Suma przyjęć: 133
Średnia przyjęć na mecz: 10

Sukcesy klubowe:
2019 Brązowy medal Mistrzostw Polski | Jastrzębski Węgiel
2018 Puchar Polski | Trefl Gdańsk
2018 Brązowy medal Mistrzostw Polski | Trefl Gdańsk

źródło: Aluron Virtu Warta Zawiercie/ foto.:Kinga Grzonkowska