W minionych dniach do siatkarskich kibiców dochodziły dobre wieści z klubu Ślepsk Malow Suwałki. Zarząd zespołu poinformował o przedłużeniu kontraktów z zawodnikami na nadchodzące rozgrywki PlusLigi.

W drużynie na rozgrywki 2020/21 pozostają: Jakub Rohnka, Cezary Sapiński, Paweł Filipowicz oraz Bartłomiej Bołądź. Kibice biało-niebieskich mogą odetchnąć z ulgą, gdyż trzon zespołu z poprzedniego sezonu pozostanie niemal nienaruszony. Przypomnijmy, że zeszłoroczny beniaminek PlusLigi uplasował się ostatecznie na dziewiątym miejscu w tabeli.

Pochodzący z Nakła Jakub Rohnka rozegrał w barwach klubu z Suwałk 19 spotkań i zgarnął jedną statuetkę MVP. Nieco większą ilością występów w minionym sezonie może pochwalić się 28-letni wychowanek Cerradu Enea Czarnych Radom, Paweł Filipowicz. Tego siatkarza, grającego na pozycji libero, mogliśmy oglądać w 24. meczach, w których notował on średnio aż 50,81% pozytywnego przyjęcia.

Bartłomiej Bołądź był natomiast jednym z najczęściej punktujących siatkarzy w zespole. Atakujący zdobył łącznie 371 punktów i otrzymał dwie statuetki najlepszego gracza. Cezary Sapiński, środkowy, będący wychowankiem warszawskiego MDKu, miał okazję zadebiutować w najwyższej klasie rozgrywkowej w barwach Ślepska Malow Suwałki. W sezonie zdobył jedną statuetkę MVP i zameldował się na boisku w 15. starciach.

źródło: slepsksuwalki.pl/oprac.własne

fot: Krawczyk.photo