Zarząd klubu Cerradu Enea Czarnych Radom poinformował dziś o pozyskaniu nowego siatkarza. Jest nim bułgarski środkowy – Viktor Yosifov, który jednocześnie zamyka skład drużyny z Mazowsza na sezon 2020/21.

Viktor Yosifov rozpoczął swoją przygodę z profesjonalną siatkówką w bułgarskim VC  Cherno More Baske, z którego następnie przeniósł się do ligi włoskiej, reprezentując w kolejnych sezonach zespoły Roma Volley, Leo Shoes Modena oraz BCC Castellana Grotte. Po trzech latach gry w Serie A Yosifov zdecydował się na zmianę kraju, rozpoczynając swoją dwuletnią przygodę w niemieckim VFB Friedrichshafen, wraz z którym wywalczył Puchar Niemiec oraz tytuł wicemistrza Niemiec. 34-letni środkowy spędził również sezon 2014/15 w Rosji, reprezentując barwy ASK Nizhny Novgorod, lecz po tych rozgrywkach postanowił wrócić do Italii.

Nowy zawodnik radomian jest aktualnym reprezentantem Bułgarii, z którą w swoim debiutanckim 2009 roku zdobył brązowy „krążek” Mistrzostw Europy. Viktor Yosifov stanął też dwukrotnie na podium Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, kończąc turniej ze złotym oraz brązowym medalem. Ostatnim reprezentacyjnym sukcesem środkowego jest wywalczenie drugiego miejsca w Pucharze Challenge w 2019 roku.

– Była to jedna z kilku opcji, które braliśmy pod uwagę na zakontraktowanie zawodnika na tę pozycję. Viktor przejawiał największą chęć gry dla naszego klubu, a priorytetem nie były dla niego warunki finansowe. Bardzo się cieszymy z podpisania umowy z tak dobrym zawodnikiem, który pomimo 34 lat w ostatnim sezonie zaliczył bardzo udany występ w rozgrywkach ligi włoskiej, rozgrywając sto procent meczów, a dodatkowo w reprezentacji Bułgarii został uznany najlepszym środkowym kwalifikacji kontynentalnych do Igrzysk Olimpijskich. Viktor jest zawodnikiem bardzo uniwersalnym, gdzie oprócz doskonałej gry w ataku, dodaje bardzo wiele w elemencie bloku, a także zagrywki – powiedział szkoleniowiec radomian, Robert Prygiel.

Viktor Yosifov jest ostatnim zawodnikiem dołączającym do drużyny Cerrau Enea Czarnych Radom na sezon 2020/2021, która prezentuje się następująco:

Rozgrywający: Michał Kędzierski, Bartosz Zrajkowski
Środkowi: Michał Ostrowski, Bartłomiej Grzechnik, Dawid Dryja, Viktor Yosifov
Przyjmujący: Bartosz Firszt, Brenden Sander, Lucas Eduardo Lóh, Artur Pasiński
Atakujący: Daniel Gąsior, Dawid Konarski
Libero: Mateusz Masłowski, Maciej Nowowsiak

źródło: wksczarni.pl / oprac.własne

fot: Krawczyk.photo