Za tydzień E.Leclerc Moya Radomka Radom rozegra swój pierwszy mecz w nowym sezonie, a dziś klub ogłosił pozyskanie kolejnej zawodniczki. Została nią doświadczona i utytułowana Brazylijka Andressa Picussa.

Mierząca 194 cm zawodniczka jest bardzo utalentowana. W swoim dorobku posiada srebro w Pucharze Panamerykańskim. Nowa środkowa Radomki ma również złoty medal. Zwyciężyła w Sul Americano. Trzykrotnie stanęła na trzecim stopniu podium Mistrzostw Brazylii, a także brąz ligi tureckiej oraz w walce o Mistrzostwo Azerbejdżanu. Ze swoją drużyną zajęła również czwartą lokatę w Lidze Mistrzyń. Na swoim koncie posiada również nagrodę MVP Mistrzostw Ameryki Południowej.

Od początku mówiliśmy, że skład 12-osobowy jest składem oszczędnościowym. Taka decyzja była w maju. Teraz w miarę upływu czasu udało się zorganizować budżet i kiedy pojawiła się bardzo ciekawa propozycja ze strony brazylijskiej środkowej, postanowiliśmy skorzystać – mówi dyrektor Łukasz Kruk.

Nowa środkowa Radomki jest już w naszym kraju i w najbliższym czasie dołączy do drużyny i rozpocznie z nią treningi. Już w najbliższy poniedziałek siatkarki  Radomki rozegra swój pierwszy mecz w nowym sezonie ligowym. Ich rywalkami będą zawodniczki z Bydgoszczy.

źródło: E.Leclerc Moya Radomka Radom, fot. Artur Stachniak