Barthelemy Chinenyeze dołączył do drużyny z Podkarpacia w ramach transferu medycznego. Francuz zastąpił kontuzjowanego Bartłomieja Lemańskiego. Dzisiaj wiemy już, że młody francuski środkowy w przyszłym sezonie nie będzie bronił barw Asseco Resovii Rzeszów.

Barthélémy Chinenyeze w ostatnim sezonie występował w Spacer’s Toulouse. Drużyna z Tuluzy w sezonie 2016/2017 wywalczyła historyczny tytuł wicemistrza kraju, ale w minionym sezonie nie radziła sobie najlepiej – zespół z Tuluzy zajął ostatnie miejsce w Ligue A, czego skutkiem jest spadek do Ligue B. Włodarze klubu pod koniec sezonu zgodzili się na wyjazd zawodnika do Rzeszowa. Francuski środkowy na plusligowych parkietach zadebiutował w starciu Asseco Resovii Rzeszów z drużyną z Olsztyna, kiedy urazu doznał Marcin Możdżonek. Chinenyeze rozegrał w barwach zespołu z Podkarpacia 12 meczów i zdobył 81 punktów (2-zagrywką, 19-blokiem i 60-atakiem).

W nadchodzącym sezonie Barthélémy Chinenyeze będzie występował we francuskim Tours VB. Środkowy związał się z drużyną mistrza Francji rocznym kontraktem. O miejsce w składzie będzie rywalizował m.in. z Dmytro Teryomenko, którego również w minionym sezonie mogliśmy obserwować na plusligowych parkietach (Cerrad Czarni Radom). Na tej pozycji występować ma również Scott Kevorken. Oprócz tych trzech środkowych do zespołu dołączy Angel Trinidad i Maxime Capet. Klub z Tours opuściło kilku siatkarzy, a wśród nich m.in. Stanislas Rabiller, Quentin Jouffroy czy Moritz Reichert. Na przedłużenie umowy ze złotym medalistą sezonu 2017/2018 zdecydował się Nathan Wounembaina, Thomas Nevot, Hubert Henno i Hermans Egleskalns.

inf.własna/L’equipe