Cerrad Enea Czarni Radom pozyskali nowego przyjmującego. Został nim dwudziestoczteroletni przyjmujący Artur Pasiński, który miniony sezon zakończył z mianem najlepszego zagrywającego w pierwszej lidze.

Nowy zawodnik radomskiej drużyny ostatnie lata spędził w TAURON 1 Lidze, gdzie ostatnio reprezentował klub UKS Mickiewicz Kluczbork.

Nowy przyjmujący Wojskowych swoją karierę rozpoczął w zespole Wifama Łódź. Reprezentował jej barwy w latach 2009-2015. W 2012 roku dołączył do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Sezon 2015/16 spędził w Austrii, gdzie w barwach Posojilnica Aich/Dob sięgnął po wicemistrzostwo kraju. Wówczas zadebiutował też w europejskich rozgrywkach. Kolejny rok grał w duńskiej ekipie Ishoj Volley. Zajął wówczas ze swoją drużynę czwarte miejsce na zakończenie rozgrywek. W 2017 roku powrócił do Polski i związał się z APP Krispol Września, z którym wywalczył brązowy medal. Rok później przeniósł się do Kluczborka. Miniony sezon zakończył jako najlepszy zagrywający. W polu serwisowym zapisał na swoim koncie aż 50 punktów. W sezonie 2018/19 sięgnął po złoto Akademickich Mistrzostw Polski, a sam został wybrany MVP całych zawodów.

Obecnie drużyna z Radomia wygląda następująco:

Rozgrywający: Michał Kędzierski
Środkowi: Michał Ostrowski, Bartłomiej Grzechnik, Dawid Dryja
Przyjmujący: Bartosz Firszt, Brenden Sander, Lucas Eduardo Lóh, Artur Pasiński
Atakujący: Daniel Gąsior
Libero: Mateusz Masłowski, Maciej Nowowsiak

Sztab trenerski:
I trener: Robert Prygiel
II trener: Dima Skoryy
Statystyk: Krzysztof Michalski
Trener przygotowania motorycznego: Kuba Szyszka
Fizjoterapeuta: Aleksandra Skalska

źródło: Cerrad Czarni Radom, fot. Artur Stachniak