Reprezentantka Argentyny Julieta Lazcano jednak dołącza do drużyny prowadzonej przez trenera Jacka Skroka. Władze E.Leclerc Radomki Radom doszły do z nią do porozumienia i pozwoliły jej reprezentować swoje barwy.

Kilka dni przed rozpoczęciem ligowej rywalizacji radomski przedstawiciel Ligi Siatkówki Kobiet poinformował w specjalnym komunikacie, że zawodniczki nie zobaczymy w radomskich barwach. Odmówiła ona bowiem przylotu do Polski i dołączenia do drużyny. Klub poinformował przy tym, że sprawa znajdzie swój dalszy ciąg w FIVB, gdzie klub miał zgłosić zaistniałą sytuację. Okazuje się jednak, że włodarze Radomki doszli z zawodniczką do porozumienia i zostanie ona włączona w szeregi zespołu.

Mimo różnych sytuacji poprzedzających jej przylot, jest już z nami. Obie strony wyraziły chęci na porozumienie się i znalezienie rozwiązania zaistniałej sytuacji. Zarówno my jak i Julieta jesteśmy profesjonalistami i mimo wszystko najważniejsze było znalezienie kompromisu – mówi prezes E.Leclerc Radomki Radom Thomas Renard-Chardin.

Dla podopiecznych Jacka Skroka początek sezonu nie układa się pomyślnie. Drużyna w trzech meczach nie zdobyła żadnego punktu. Nastroje wśród przedstawicieli drużyny jak i kibiców nie są najlepsze. Już niedługo przekonamy się, czy reprezentantka Argentyny wniesie do drużyny zdobycze punktowe, które pomogą jej wejść na zwycięską ścieżkę.

Zobaczcie również: Transfery: Reprezentantka Argentyny jednak nie zagra w Radomiu

źródło: E.Leclerc Radomka Radom, fot. FIVB