Reprezentantka Argentyny Julieta Lazcano jednak nie zagra w barwach E.Leclerc Radomki Radom. Zawodniczka mimo wcześniejszych zapewnień oraz podpisania kontraktu, odmówiła przylotu do Polski.

Radomski przedstawiciel Ligi Siatkówki Kobiet już jakiś czas temu zapowiedział pozyskanie nowej środkowej. Miała nią być właśnie Argentynka Julieta Lazcano. Zawodniczka po sezonie reprezentacyjnym otrzymała kilka dni wolnego. W tym tygodniu miała dołączyć do zespołu. Wiadomo już jednak, że tak się nie stanie. Zawodniczka zdecydowała się bowiem odmówić przylotu do Polski.

Słyszeliśmy różne powody, od zdrowotnych po osobiste aż po informację o zakończeniu kariery siatkarskiej przez Julietę… Jesteśmy w kontakcie z jej menadżerami, których również zaskoczyła decyzja Argentynki – skomentował całą sytuację prezes klubu Thomas Renard-Chardin.

Działacze radomskiego klubu szukają obecnie zawodniczki, która zastąpi środkową. Jednocześnie starają się poznać prawdziwe powody dla których zawodniczka na kilka dni przed startem rozgrywek ligowych postanowiła zdecydować się na taki krok.

Mamy w zanadrzu kilka opcji, rozmowy i negocjacje trwają. Na pewno postaramy się o pozyskanie kogoś równie wartościowego jak Lazcano a może nawet i kogoś lepszego – dodaje prezes Radomki.

Klub zapewnia, że sprawa będzie miała swój dalszy ciąg. Cała sprawa zostanie zgłoszona do FIVB.

źródło: E.Leclerc Radomka Radom, fot. Artur Stachniak