Zarząd klubu Zaksy Kędzierzyn-Koźle poinformował o pozyskaniu dwóch zawodników na sezon 2019/20. Do zespołu dołączą przyjmujący Adam Smolarczyk i powracający do drużyny z województwa opolskiego środkowy, Sebastian Warda.

Niezwykle mocną obsadę na środku siatki w ekipie mistrza Polski uzupełnia 30-letni Sebastian Warda, wychowanek olsztyńskiego Chemika. W sezonie 2012/13 wraz z ekipą z Kędzierzyna-Koźla wywalczył brąz PlusLigi. Kolejne lata siatkarz spędził m.in. w Effectorze Kielce, MKSie Będzin i Warcie Zawiercie, z którą w 2017 roku wywalczył awans do ekstraklasy. Następnie w sezonie 2017/18 bronił barw aktualnego wicemistrza kraju, a na minione rozgrywki przeniósł się do AZSu Olsztyn.

Do zespołu dołącza również młody przyjmujący. Adam Smolarczyk to bardzo utytułowany i doświadczony gracz w rozgrywkach młodzieżowych. Dwukrotnie wywalczył złoto w mistrzostwach Polski juniorów. W rozgrywkach 2010/11 zdobył srebro w kadetach i został wybrany najlepszym przyjmującym turnieju. Wychowanek SMSu Spała, ostatni sezon spędził w pierwszoligowym AZS AGH Kraków, a w nadchodzącym będzie miał okazję zadebiutować w PlusLidze w barwach Zaksy Kędzierzyn-Koźle.

źródło: zaksa.pl