Tydzień temu mieliśmy okazję przeczytać o nagrodach MVP i MTV. Dzisiaj natomiast Kasia Grzyb pisze o tym, jak to Lila testuje cierpliwość swojej rodzicielki i doprowadza do śmiechu całą rodzinkę. Z ciekawostek siatkarskich dowiemy się, ile wynosi rekord bloków Wojciecha Grzyba w jednym meczu i liczba zdobytych punktów przy największej skuteczności. Ciekawe, czy ktoś będzie blisko odganięcia tych liczb. Miłej lektury!

#6

The Best House Manager przedstawia…
czyli anegdoty z Grzybków życia wzięte oraz siatkarskie ciekawostki

W domu The Best House Manager nigdy nie jest nudno. Oczywiście najwięcej rozrywki dostarcza najmłodszy Grzybek. Lila potrafi bezbłędnie spuentować każdą sytuację, rozładować napiętą atmosferę, przełamać monotonię oraz rozśmieszyć całą rodzinę. Jest mistrzynią łapania wszystkich za słówka.

Kiedy starsze Grzybki debatują z tatą na temat propozycji filmowych na wieczór dla całej rodziny, Liliana uważnie im się przysłuchuje. Nie uczestniczy w konwersacji, ale pewne jest, że za chwilę dobitnie zaznaczy swoją obecność. Gdy z ust taty pada zdanie: „Zaraz sprawdzimy, co jest w programie telewizyjnym”, Lila już wie, jak zaistnieć w rozmowie. „ZARAZ, to taka wielka bakteria”- mówi pouczającym tonem. Gromki śmiech rozlega się w domu Grzybków, a główna bohaterka ostatniej akcji nie potrafi ukryć dumy ze swojego występu.

The Best House Manager podziwia błyskotliwość swojej najmłodszej córki, jednak niepokoi ją jej buntownicze usposobienie. Ulubione słowo Lili to „NIE”. Uwielbia robić na złość i eksperymentuje z cierpliwością rodziców. The Best House Manager jako częsty przedmiot tych eksperymentów, chwilami ma dość. Wtedy zaczyna się gotować w środku, para bucha jej uszami, a z ust toczy się piana. Lila orientuje się, że The Best House Manager źle znosi te doświadczenia. Podchodzi do niej, przytula się do nogi i mówi: „Kocham Cię mamusiu!”.

 

KONIEC

 

Cs.* Czy interesują Was rekordy siatkarskie? Jako ogromna fanka Wojtka Grzyba, dzisiaj podzielę się z Wami jego największymi wyczynami na parkiecie. Czy wiecie, jaki jest rekord bloków Grzybka w jednym spotkaniu? Wojtek na turnieju finałowym Ligi Światowej 2005 zrobił 8 bloków w meczu z reprezentacją Kuby! Co więcej, w XXI wieku w finałach LŚ tylko Pavel Pimienta (siatkarz z Kuby) był lepszy (zrobił 9 bloków w FLŚ 2001). To nie wszystko! Wynik 8 bloków został przez Grzybka powtórzony w sezonie 2014/2015, kiedy grał już w LOTOSIE Treflu Gdańsk (w meczu z Lubinem). Natomiast jeśli chodzi o największą liczbę punktów zdobytych w ataku oraz najlepszą skuteczność, Wojtek swój rekord uzyskał w barwach drużyny olsztyńskiej. Kiedy grał w zespole razem z Pawłem Zagumnym (najlepszy rozgrywający Mistrzostw Świata 2006), podczas jednego meczu dostał aż 18 piłek. Grzybek skończył wszystkie piłki i tym sposobem ustanowił swój rekord (18/18, 100% skuteczności w ataku). Jestem prawie pewna, że to jest również rekord PlusLigi (najwięcej punktów w ataku przy 100% skuteczności)! Na zakończenie- zagrywki punktowe. Do tej pory najlepszy wynik Wojtka to 5 asów w jednym spotkaniu. Udało mu się uzyskać ten rekord w kilku meczach PlusLigi, a także w rozgrywkach międzynarodowych (Puchar CEV, Liga Mistrzów). Według mnie, te wszystkie statystyki Grzybka są imponujące.
Maciek Świniarski (dziennikarz sportowy), komentując ostatni mecz LOTOSU Trefla ze Skrą Bełchatów, napisał, że „to nie jest zwykły Grzyb. To Grzyb Atomowy”. 🙂 I tego się trzymamy!

*Ciekawostka siatkarska

Zdjęcie Kinga Grzonkowska/KG PHOTO

Na dziś już koniec wrażeń. Czekamy na Wasze opinie i komentarze! Co wydarzy się za tydzień? Tego nie wie nikt 😉